Aktualności » Stara Wiara - nowi członkowie i turniej w Iławie
27-11-2013r.

Grono członków Starej Wiary - stworzonego w 2011 r. klubu seniora Wisły Płock powiększyło się w ostatnim czasie o następujących, nowych członków:

 

WOJCIECH JARZYŃSKI
 

Wychowanek Wisły, czołowy nasz obrońca w połowie lat 70. ubiegłego wieku.

 

Juniorzy Wisły Płock w 1974 roku. Wojciech Jarzyński – czwarty w dolnym rzędzie, natomiast siedzący na zdjęciu pierwszy z lewej to:


MAREK OSTROWSKI
 

Jeden z najwybitniejszych piłkarzy, jacy grali w naszym Klubie - reprezentant Polski (37 meczów), uczestnik finałów Mistrzostw Świata w Meksyku.
Ostry, który w Wiśle występował od 1974 do 1978 r. zagrał w 226. meczach ekstraklasy (w Zawiszy Bydgoszcz i Pogoni Szczecin) – zdobywając wicemistrzostwo i trzecie miejsce w krajowych rozgrywkach. Innym cennym trofeum Marka był Puchar Austrii wywalczony w 1991 r. w Stockerau, gdzie nasz były znakomity zawodnik mieszka do dziś.
 

Marek Ostrowski, jak tylko przebywa w Polsce gości na Wiśle, a dziś - za naszym pośrednictwem serdecznie pozdrawia mieszkańców Płocka oraz fanów naszego Klubu.

 
Trzecim nowym członkiem Starej Wiary został:
 


JACEK POPEK

Nasz znakomity wychowanek, który jesienią 1997 r. zadebiutował w ekstraklasie w wieku 19. lat w meczu Ruch Chorzów - Petrochemia, a na najwyższym szczeblu wystapił  w barwach Wisły i GKS Bełchatów 200 razy.

 W ostatni weekend w Iławie wiślacka Stara Wiara rywalizowała w Turnieju Charytatywnym Piłki Nożnej Oldbojów zorganizowanym przez Iławskie Centrum Sportu i Rekreacji.


W imprezie, w której udział wzięli dawni piłkarze Arki Gdynia, Jezioraka Iława i Stomilu Olsztyn, nasze barwy dzielnie reprezentowali m.in. Paweł Dylewski, Artur Kapela, Paweł Kędzierski, Jacek Lasocki, Grzegorz Maćkiewicz, Wojciech Małocha, Michał Pesta, Artur Serocki, Paweł Sobczak  i Grzegorz Wenerski.