Aktualności » Emocjonujący koniec sezonu zasadniczego
18-04-2017r.

Już w sobotę rozegrane zostaną mecze trzydziestej, ostatniej w zasadniczej części sezonu, kolejki LOTTO EKSTRKLASY.

 

Nafciarze pierwszą część rozgrywek zakończą wyjazdowym spotkaniem z Arką Gdynia. Ewentualne zwycięstwo da płocczanom awans do górnej ósemki drużyn ekstraklasy, niezależnie od rezultatów równologle toczonych gier. Upragnione miejsce w gronie ośmiu najlepszych drużyn da także remis, ale wówczas odpowiednie wyniki muszą paść także w innych spotkaniach. W grę wchodzi kilka wariantów, w których istotny dla układu tabeli jest bilans bezpośrenich pojedynków, w większości przypadków korzystny dla naszej ekipy. Spróbujmy rozpatrzeć możliwe scenariusze z założeniem, że w Gdyni podzielimy się punktami.

 


W najbliższej kolejce płoccy kibice, oprócz oczywistego wsparcia Wisły, powinni trzymać kciuki za Koronę Kielce. Jej wygrana z Bruk-Bet Termaliką pozwoli nam wyprzedzić niecieczan przy tej samej liczbie 39 punktów. Warunek dodatkowy to albo porażka Pogoni Szczecin u siebie z Lechią Gdańsk, lub co najwyżej remis Zagłębia Lubin u siebie ze Śląskiem Wrocław. W wariancie, w którym Korona nie pokona Bruk-Betu (cały czas analizujemy remis Nafciarzy w Gdyni), do osiągnięcia celu konieczne będą zarówno porażka Pogoni oraz co najwyżej remis Zagłębia. Kluczowym więc, z naszego punktu widzenia, rezultatem jest potencjalne zwycięstwo kielczan nad Termaliką, o tyle realne, że Korona znakomicie gra u siebie notując nieprzerwaną od wielu miesięcy serię zwycięstw. Podsumowując do sukcesu Wisły, w przypadku remisu w Gdyni, potrzeba dobrego wyniku w dwóch z trzech meczów rozgrywanych w Lubinie, Szczecinie i Kielcach. Kibicujmy więc Koronie, Lechii i Śląskowi.

 


Oczywiście powyższe rozważania tracą sens w przypadku sobotniego zwycięstwa. Daje ono bezwzględnie grupę mistrzowską bez oglądania się na inne stadiony. I właśnie z nastawieniem na walkę o pełną pulę Nafciarze pojadą do Gdyni, wspierani, mamy nadzieję, przez liczną grupę fanów, którzy tak wspaniale spisali się w sobotę.