Aktualności » Urodziny Dariusza Romuzgi
20-04-2017r.

Dariusz Romuzga - fot. W. Sierakowski

20 kwietnia swoje czterdzieste szóste urodziny obchodzi były piłkarz Wisły Płock Dariusz Romuzga. 

 

 

Zawodnik urodził się 20 kwietnia 1971 roku w Krakowie i jest wychowankiem tamtejszego Hutnika. Pomocnik jest bardzo dobrze znany płockiej publiczności. Barwy naszego klubu reprezentował przez blisko siedem lat.

 

 

Nafciarze razem z popularnym "Dziadkiem" w maju 2006 sięgnęli po Puchar Polski, a kilka miesięcy później po Superpuchar. Niejednokrotnie pełnił funkcję kapitana drużyny. W niebiesko-biało-niebieskich barwach rozegrał łącznie 217 spotkań, strzelając w nich dwanaście bramek.

 

Dariusz Romuzga - Wisła Płock - Odra Wodzisław 2:0 - fot. W. Sierakowski

Darek doskonale wspomina ten okres. „W Płocku czułem się wspaniale. Wprawdzie czasem sportowo trzeba było cofnąć się o pół kroku, ale sukcesów i tak było znacznie więcej niż porażek. Rzadko zdarza się by sportowiec znajdował drugi dom, poza formalnym miejscem zamieszkania. Ja, z urodzenia Krakus, znalazłem taki w Płocku. Na bieżąco kibicuję Nafciarzom i z radością oglądałem pełne trybuny płockiego stadionu w Wielką Sobotę. Natychmiast ożyły wspomnienia i łza zakręciła się w oku. Gwarantuję, że w niedalekiej przyszłości odwiedzę Płock i z przyjemnością zasiądę na trybunach” – powiedział Darek Romuzga.

 

 

Dzisiejszy jubilat ostatnie lata piłkarskiej kariery spędził w Kmicie Zabierzów. Karierę zakończył w 2009 roku. Po zawieszeniu butów na kołku został asystentem trenera Dariusza Wójtowicza w Sandecji Nowy Sącz, a następnie Puszczy Niepołomice. W styczniu 2013 roku otrzymał Licencję UEFA A. Dzisiaj zajmuje się szkoleniem piłkarskiego narybku i, jak sam twierdzi, nie ciągnie go do dorosłego futbolu. Jakoś nie chce nam się wierzyć.

 Darkowi, jednemu z najbardziej zasłużonych Wiślaków, życzymy wszystkiego najlepszego i samych sukcesów w karierze szkoleniowca!

Dariusz Romuzga po zdobyciu Pucharu Polski - Wisła Płock - Zagłębie Lubin 3:1 - fot. W. Sierakowski