Aktualności » Raport z wypożyczeń: Wawrzyński strzela, Radwański asystuje
12-06-2017r.

Zmagania na zapleczu ekstraklasy dobiegły końca tydzień temu. Liczba zawodników wypożyczonych z Wisły Płock do innych klubów wciąż będących w grze zmalała więc z jedenastu do ośmiu. Pięciu z nich wystąpiło w weekendowych spotkaniach III ligi.

W 33. kolejce rozegrane zostały dwa pojedynki drużyn, w których w sezonie 2016/2017 grają wypożyczeni Nafciarze. Zanim jednak doszło do starć Świtu Nowy Dwór Mazowiecki z Pelikanem Łowicz oraz Sokoła Ostróda z Widzewem Łódź, minioną serię gier zapoczątkowało spotkanie jednego z kandydatów do awansu ŁKS Łódź z ŁKS 1926 Łomża. 87 minut w tym meczu spędził na boisku Michał Sadowski, ale jego zespół przegrał z faworytem 0:1.

Tego samego dnia Świt z Krystianem Pomorskim i Dawidem Jabłoński w składzie mierzył się z Pelikanem Grzegorza Wawrzyńskiego. Statystycznie lepszy występ zanotował 21-letni obrońca drużyny z Łowicza, który zdobył trzecią bramkę w sezonie. Gol Wawrzyńskiego był jednak jedynie trafieniem honorowym, bo to gospodarze ostatecznie zwyciężyli 3:1, dzięki czemu zapewnili sobie czwarte miejsce na koniec rozgrywek.

W potyczce kończącej kolejkę Sokół grał z Widzewem, a udział w tym spotkaniu zanotował Adam Radwański. Pomocnik wrócił do wyjściowej jedenastki łodzian po pauzie za kartki i zaliczył asystę przy fenomenalnej bramce Macieja Kazimierowicza, który skopiował wyczyn Piotra Wlazły z meczu z Ruchem Chorzów. To nie pomogło jednak Widzewiakom w odniesieniu zwycięstwa, poniważ tuż przed końcem zawodnicy z Ostródy uratowali jeden punkt (2:2).

III liga, grupa I (33. kolejka):

ŁKS 1926 Łomża: Michał Sadowski (87 minut ŁKS Łódź).

Pelikan Łowicz: Grzegorz Wawrzyński (90 minut i gol ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki), Eryk Padzik (nie zagrał).

Sokół Ostróda: Damian Szczepański (nie zagrał z Widzewem Łódź).

Świt Nowy Dwór Mazowiecki: Krystian Pomorski (90 minut z Pelikanem Łowicz), Dawid Jabłoński (81 minut), Patryk Szczepański (nie zagrał).

Widzew Łódź: Adam Radwański (90 minut  i asysta z Sokołem Ostróda).