Aktualności » Ostatni mecz Młodej Wisły
18-06-2017r.


 


W ostatnim meczu sezonu 2016/17 Młoda Wisła podejmowała walczący przez większą część rozgrywek o awans do 3. Ligi MKS Ciechanów.

Pożegnanie naszej młodej ekipy z ligą nie było udane. Goście, po jednostronnym, zwłaszcza do przerwy, spotkaniu zwyciężyli wysoko, a ich wygrana mogła być jeszcze bardziej okazała, gdyby nie to, że nie wykorzystali dwóch rzutów karnych (w 10. i 90. minucie).

Szkoda, że klub z Ciechanowa, którego zespół, był od naszej młodzieży lepszy zarówno jesienią, jak i w sobotę, nie zgodził się na zmianę terminu meczu, gdy po podaniu dat baraży o Centralną Ligę Juniorów, okazało się, że dokładnie w tym samym czasie co czwartoligowcy, bardzo ważny mecz grali będą w Płocku juniorzy Wisły. Płoccy kibice nie mogli więc obserwować obu meczów, a i skład nie był najsilniejszy, bo część zawodników była na Stoczniowcu.

Nasz drugi zespół, po 20. zwycięstwach, 12. porażkach i 6. remisach (bramki 67:50) zakończył rozgrywki na IV, najlepszym od trzech lat miejscu.
Awans na czwarty front wywalczyła zdecydowanie najlepsza ekipa Pogoni Grodzisk Mazowiecki, z dziewięciopunktową przewagą nad MKS Ciechanów. Do lig okręgowych spadło aż 7 zespołów, w tym Delta Słupno.

Przygotowania do nowego sezonu podopieczni Artura Serockiego rozpoczną 10. lipca. Zespół opuszczą zawodnicy, którym skończył się wiek "młodzieżowca", wiadomo także, że nastąpi zmiana na stanowisku asystenta trenera Młodej Wisły. Z zespołem żegna się Paweł Gaul, któremu serdecznie dziękujemy za znakomitą pracę w naszym Klubie.

Młoda Wisła - MKS Ciechanów 0:5 (0:4)

0:1 Kamil Żylski 7.
0:2 Maciej Rogalski 15. (karny)
0:3 Kamil Żylski 38.
0:4 Maciej Rogalski 45.
0:5 Dominik Lemanek 65. (wolny)
Wisła: Klaudiusz Kurek - Marcin Mroczkowski, Konrad Popławski, Piotr Stępniak (46. Dominik Milewski), Arkadiusz Majchrzak - Mateusz Tomaszewski (46. Bartłomiej Machnicki, 70. Damian Konwerski), Wojciech Mazurowski - Piotr Majchrzak, Seweryn Truskolaski, Emil Szostak (60. Kamil Krupiński) - Kamil Nowicki.
MKS: Rafał Olszewski - Mateusz Matusiak (65. Marcin Kruczyk), Jan Martin, Marcin Podsiadlik, Kamil Olszewski - Maciej Rogalski, Krzysztof Lach (75. Karol Sokołowski) - Bartosz Mroczek (85. Mateusz Ziemiński), Dominik Lemanek, Paweł Nowotka (60. Mateusz Żbikowski) - Kamil Żylski.


Zdjęcia fb Wisła Płock