Aktualności » Kamil Biliński pierwszym wzmocnieniem!
19-06-2017r.

Kamil Biliński został pierwszym letnim wzmocnieniem Wisły Płock. 29-letni napastnik podpisał z naszym klubem roczną umowę z możliwością przedłużenia jej o kolejny sezon.

 

Biliński w przeszłości reprezentował już barwy Nafciarzy. W latach 2011-2012 Kamil wystąpił w sumie w 51 meczach Wisły we wszystkich rozgrywkach i zdobył w nich 24 bramki. Zanim trafił do Płocka grał w Śląsku Wrocław, Gawinie Królewska Wola, Zniczu Pruszków i Górniku Polkowice. 

 

Po sezonie 2011/2012, po którym odszedł z Wisły, bronił kolejno barw litewskiego Žalgirisu Wilno, rumuńskiego Dinama Bukareszt oraz ponownie Śląska Wrocław. Podczas gry dla tych trzech klubów w 152 ligowych spotkaniach strzelił 65 goli.  Dodatkowo sięgnął po trzy krajowe trofea - mistrzostwo, Puchar i Superpuchar Litwy.

 

Tylko w poprzednich rozgrywkach wystąpił w 32 meczach Śląska, w których zdobył 11 bramek. Szczególnie dobrze prezentował się w końcówce sezonu 2016/2017, w której zanotował 6 trafień, dzięki czemu został najlepszym strzelcem grupy spadkowej.

 

Kamil, witamy po raz kolejny, życzymy wielu bramek, asyst i sukcesów w niebiesko-biało-niebieskich barwach!