Aktualności » Przygotowania rozpoczęte!
19-06-2017r.

Od badań wydolnościowych przygotowania do sezonu 2017/2018 rozpoczęli w poniedziałkowy poranek piłkarze Wisły Płock.

 

Punktualnie o godzinie 9:00 Nafciarze stawili się w klubie na zbiórce, a następnie zostali podzieleni na trzy grupy, w których pod czujnym okiem trenera przygotowania fizycznego Macieja Bagrowskiego przechodzili badania wydolnościowe.

 

W zajęciach uczestniczyło siedemnastu zawodników, wśród których nie zabrakło zakontraktowanego dziś Nico Vareli. Oprócz Urugwajczyka na głownym boisku stadionu im. Kazimierza Górskiego w Płocku trenowali: Krystian Popiela, Arkadiusz Reca, Dawid Kieplin, Patryk Stępiński, Jakub Lemanowicz, Bartłomiej Gradecki, Bartłomiej Sielewski, Cezary Stefańczyk, Piotr Wlazło, Mateusz Piątkowski, Damian Byrtek, Dominik Kun, Seweryn Kiełpin, Mateusz Kryczka, Tomislav Božić oraz powracający z wypożyczenia do Olimpii Grudziądz - Jakub Łukowski.

 

W badaniach udziału nie wzięli natomiast: przebywający na Młodzieżowych Mistrzostwach Europy 2017 Przemysław Szymiński, mający nieco dłuższy urlop Giorgi Merebashvili, przechodzących rehabilitację Kamil Sylwestrzak i Maksymilian Rogalski oraz zmagający się z lekkimi urazami i trenujący indywidualnie José Kanté, a także Dominik Furman i Damian Piotrowski.

 

Wiślacy w Płocku trenować będą tylko przez cztery dni, by już w czwartek 22 czerwca ruszyć w drogę na zgrupowanie do Siedlec. Tam rozegrają też dwa sparingi z Górnikiem Łęczna i miejscową Pogonią. 24 czerwca w Warce drużyna Marcina Kaczmarka zmierzy się z kolei z Legią Warszawa, a 8 lipca w Kępie koło Sochocina ze Śląskiem Wrocław. Sezon 2017/2018 płocczanie zainaugurują 14 lipca meczem z Lechią Gdańsk.

 

Galerię zdjęć z pierwszych zajęć przed sezonem 2017/2018 znajdziecie na klubowym Facebooku Wisły Płock.