Aktualności » PKN ORLEN zwiększa swoje wsparcie dla Wisły Płock
13-07-2017r.

PKN ORLEN nadal będzie wspierał Wisłę Płock. Koncern i Klub podpiszą umowę na finansowe wsparcie zespołu piłkarzy nożnych na kolejny sezon piłkarski 2017/ 2018. Sponsoring PKN ORLEN na rzecz niebiesko-biało-niebieskich został zwiększony niemal dwukrotnie w stosunku do poprzedniego sezonu.

Decyzja Koncernu została podyktowana, podobnie jak w ubiegłym sezonie, społeczną odpowiedzialnością wobec partnerów i odpowiada na oczekiwania kibiców płockiego Klubu.

Założeniem umowy jest współpraca na najbliższy sezon piłkarski z opcją jej przedłużenia, po weryfikacji oczekiwań i przebiegu współpracy w okresie jej trwania. Kontynuacja współpracy opierać się będzie na dofinansowaniu bieżącej działalności Klubu oraz na zakupie przez Koncern karnetów na mecze rozgrywane w Płocku w najbliższym sezonie Ekstraklasy.

- Zawarcie umowy z Wisłą Płock na kolejny sezon piłkarski wynika z naszej odpowiedzialności wobec lokalnych interesariuszy. Jest również przykładem troski o rozwój lokalnego sportu i propagowania go na arenie krajowej, a nawet międzynarodowej. PKN ORLEN przywiązuje do spraw Płocka i regionu szczególną uwagę, dlatego wsłuchujemy się w potrzeby lokalnej społeczności i odpowiadamy na nie w miarę naszych możliwości. Wierzę, że dotychczasowa działalność Spółki w ramach programu „ORLEN Dla Płocka” przynosi obu stronom pozytywne efekty i zadowolenie. Cieszę się, że nasze wsparcie udzielone Klubowi w poprzednim sezonie umocniło jego pozycję. Mam nadzieję, że w znaczący sposób pomogło także kadrze szkoleniowej i zawodnikom podnosić poziom umiejętności, rozgrywać dobre mecze, a co za tym idzie utrzymać się w najwyższej klasie rozgrywek krajowych. Chciałbym, aby nadchodzący sezon przyniósł sympatykom piłki nożnej jeszcze więcej radości i satysfakcji, a Klubowi - stabilizacji, tak potrzebnej do osiągania sukcesów - powiedział Wojciech Jasiński, Prezes Zarządu PKN ORLEN.

- To dla nas ogromna satysfakcja, że PKN ORLEN pozostanie głównym sponsorem płockiej Wisły. Staraliśmy się, aby w poprzednim sezonie sprostać wyzwaniu, jakim było dostosowanie się do standardów największej polskiej Firmy. Uważam, że daliśmy radę zarówno pod względem sportowym, jak i organizacyjnym, i mam nadzieję, że Koncern również jest ze współpracy z nami zadowolony. W imieniu Klubu, a także naszych fanów serdecznie dziękuję władzom Koncernu i wszystkim osobom, które przyczyniły się do tego, że PKN ORLEN będzie w dalszym ciągu wspierał Wisłę Płock w dodatku na nowych, korzystniejszych dla klubu warunkach – powiedział Jacek Kruszewski, Prezes Zarządu WISŁA PŁOCK S.A.

Przypomnijmy, iż w ostatnim sezonie sportowym PKN ORLEN wspierał także Stowarzyszenie Sportu Młodzieżowego Wisła Płock, które zrealizowało wiele projektów z zakresu sportu amatorskiego i juniorskiego. W ramach projektu „Piłkarskie Wakacje z ORLENEM”, zrealizowanego w ubiegłym roku, zarówno chłopcy jak i dziewczęta, poznali podstawowe zagadnienia techniki i taktyki piłki nożnej, prowadzone w formie gier i zabaw ruchowych przez trenerów Stowarzyszenia SM Wisła Płock. Poza treningami piłkarskimi prowadzonymi dla ok. 400 dzieci i młodzieży odbyły się także dodatkowe atrakcje takie jak: wizyta w płockim ogrodzie zoologicznym, zabawy w Parku Linowym, wyjście na pływalnię miejską, turniej plażowej piłki nożnej nad zalewem Sobótka, spotkanie z piłkarzami Wisły Płock i inne. W ramach zawartej już umowy, Koncern dofinansował także zakup sprzętu sportowego dla juniorów Wisły i kursy trenerskie dla kadry szkoleniowej zespołów młodzieżowych. W tym roku w półkoloniach piłkarskich weźmie udział kolejna grupa dzieci, a program będzie podobny jak w ubiegłej edycji.