Aktualności » Co, gdzie i kiedy - poradnik dla Kibica Wisły Płock
14-07-2017r.

fot. sebastianadamkiewicz.pl

Ruszamy już w najbliższy piątek 14 lipca. Na polskie stadiony wracają wówczas rozgrywki ekstraklasy. Podobnie jak rok temu wielkie granie rozpoczniemy w Płocku, gdzie na inaugurację sezonu 2017/2018 Wisła zmierzy się z Lechią Gdańsk. Początek spotkania o godzinie 18:00. Zapraszamy!

 

Przygotowaliśmy dla Was zestawienie najważniejszych informacji związanych z organizacją meczu na Stadionie im. Kazimierza Górskiego - zarówno dla stałych bywalców trybun przy Ł34, jak i dla osób, dla których piątkowy mecz będzie pierwszą wizytą na naszym obiekcie. Zapraszamy.

 

ADRES

Stadion im. Kazimierza Górskiego zlokalizowany jest przy ul. Łukasiewicza 34 w Płocku.

 

***

 

JAK I CZYM DOJECHAĆ?

Na stadion zawsze dowiezie Was Wiślacki Autobus, który swoją trasę rozpoczyna tradycyjnie na Podolszycach Poludnie, a kończy na przystanku Orlen Arena, tuż przy naszym obiekcie. Rozkład jazdy trasę autobusu na mecz z Lechią Gdańsk znajdzicie tutaj.

 

Poza tym w okolice stadionu można dostać się autobusami Komunikacji Miejskiej, które zatrzymują się na przystankach:

Orlińskiego - autobusy numer 3, 4, 7, 20, 22, 24, 31, 62, N1, N3,

Orlen Arena 01 (z Podolszyc) - autobusy numer: 3, 4, 22, 24, N1,

- Orlen Arena 02 (z Winiar) - autobusy numer: 3, 4, 22, 24, N1, N3.

III Liceum - autobusy numer: 7, 20, 33, 35.

 

Zawsze można również przyjść pieszo, bądź przyjechać samochodem. W tym drugim przypadku trzeba będzie jednak gdzieś zaparkować, a to zadanie do najprostszych nie należy.

 

Warto przy tym wszystkim pamiętać, że na czas trwania danego spotkania zamknięte mogą być ulice 7 czerwca 1991 r. (między stadionem, a Orlen Areną) oraz część ulicy Łukasiewicza (w kierunku z PKN Orlen).

 

PARKINGI

Specjalnie dla kibiców udostępniona zostanie górna część parkingu przy Orlen Arenie, tak aby przynajmniej część z Was nie miała problemu z miejscem dla swojego samochodu.

 

***

 

KASY

Gdy już zaparkujecie swoje auto bądź też w inny sposób dotrzecie na Stadion im. Kazimierza Górskiego przy Łukasiewicza 34 w Płocku, a dotychczas jeszcze nie zaopatrzyliście się w karnet lub bilet na mecz, będziecie musieli udać się do jednej z trzech kas zlokalizowanych bezpośrednio przed wejściem na trybuny. Do zakupu potrzebny będzie ważny dokument tożsamości. Dodatkowo, do każdego biletu dołączony będzie magazyn "Czas Wisły".

 

Kasy z reguły otwierane są trzy godziny przed meczem, a wejścia na stadion półtorej godziny przed rozpoczęciem spotkania. W związku z tym przed dzisiejszym pojedynkiem z Lechią Gdańsk kasy otwarte od godziny 15:00, wejście na stadion od godziny 16:30.

 

Aby uniknąć stania w kolejkach radzimy jednak wejściówki zakupić odpowiednio wcześniej, dzięki temu na pewno zaoszczędzicie trochę cennego czasu.

 

***

 

WEJŚCIE NA STADION

Bilet i "Czas Wisły" w dłoni? To znak, że jesteście gotowi i możecie wejść na stadion. Teraz musicie udać się do bramek wejściowych. Te zlokalizowane są zaraz przy kasach. Ewentualnie posiadając wejściówkę na lożę honorową (trybuna kryta) na stadion dostaniecie się przez bramę główną.

 

***

 

PUNKTY SPRZEDAŻOWE

Przekroczyłeś "próg" naszego stadionu? Witamy! Teraz już właściwie tylko pod górkę i można zająć miejsce na konkretnym sektorze. Zanim jednak to zrobicie warto zapoznać się z ofertą naszych punktów sprzedażowych zlokalizowanych na obu trybunach zachodniej i wschodniej. Będziecie mogli nabyć w nich Wiślackie gadżety, które przydadzą Wam się podczas meczów Nafciarzy!

 

***

 

PUNKTY GASTRONOMICZNE

W międzyczasie, przed rozpoczęciem spotkania, w przerwie, a właściwie kiedy tylko chcecie, powinniście również odwiedzić punkty gastronomiczne, które znajdziecie:

 

na trybunie wschodniej - po wejściu na stadion po prawej stronie,

na trybunie zachodniej - po wejściu na stadion po lewej stronie,

- na trybunie krytej - wewnątrz budynku.

 

Nie ma przecież co ryzykować i oglądać meczu z pustym żołądkiem!

 

***

 

TOALETY

Kolejnym miejscem na stadionie, o którym trzeba pamiętać są toalety. Podobnie jak punkty sprzedażowe i gastronomiczne, znajdziecie je na obu trybunach naszego obiektu, a dokładnie na jego "koronie". Toalety na trybunie krytej zlokalizowane są wewnątrz budynku.