Aktualności » Przegląd prasy po meczu z Lechią Gdańsk
17-07-2017r.

W poniedziałkowej prasie dominują pomeczowe relacje po 1. kolejce Lotto Ekstraklasy w sezonie 2017/2018. Wisła Płock na inaugurację uległa niestety Lechii Gdańsk, ale już w niedzielę będzie okazja, aby zrehabilitować się w potyczce z Lechem Poznań. Jak płockie i ogólnopolskie media komentują pierwsze spotkanie nowych rozgrywek w wykonaniu Nafciarzy?

PORTAL PŁOCK

Igor Łasicki: W Napoli inny świat, ale Wisła to też ułożony klub

Fragment tekstu: Na pewno najlepiej trzymałem się z Arkadiuszem Milikiem i Piotrem Zielińskim, naszymi rodakami. Poza tym miałem też dobry kontakt z Jorginho czy Lorenzo Tonellim. W szatni panowała dobra atmosfera. Jeśli chodzi o Wisłę to znałem już wcześniej kilku zawodników – Patryka Stępińskiego, Arkadiusza Recę czy  Przemysława Szymińskiego. Wszystkich znam z meczów kadry młodzieżowej. Drużyna dobrze mnie przyjęła, jest pomocna. Jestem zadowolony.

Fatalny debiut Brzęczka. Furman wyleciał z boiska [FOTO]

Fragment tekstu: Po zmianie stron Wiślacy gospodarze nie ruszyli do huraganowych ataków, a na pierwszy celny strzał Wisły kibice przy Łukasiewicza musieli czekać do 52. minuty. Dobrym prostopadłym popisał się Mateusz Piątkowski, a na bramkę uderzył Reca. Golkiper gości odbił piłkę, a ta trafiła pod nogi napastnika. Dobitka była jednak bardzo niecelna.

*****

GAZETA WYBORCZA - PŁOCK

Kapitan od zawsze, czyli Jerzy Brzęczek. "Chcę się dobrze zapisać w historii Wisły i Płocka" [ROZMOWA]

Fragment tekstu: Powiedziałem piłkarzom, jakie są zasady współpracy, czego od nich oczekuję. Dyskusja, rozmowa są mile widziane. Ale decyzje należą do trenerów. I musi być wzajemny szacunek

Falstart Wisły Płock na inaugurację z Lechią. "Zawodnicy muszą się przyzwyczaić do innego stylu gry"

Fragment tekstu: Niemrawa pierwsza połowa, dwa stracone gole, czerwona kartka Dominika Furmana - tak wyglądał pierwszy mecz Wisły Płock w ekstraklasie z Lechią Gdańsk (0:2) pod wodzą nowego trenera Jerzego Brzęczka.

*****

PRZEGLĄD SPORTOWY

Furman znowu namieszał, Lechia na wyjeździe wygrywa z Wisłą Płock

Fragment tekstu: Wiślacy kilka razy byli blisko kontaktowego gola. Dwie okazje zmarnował Arkadiusz Reca i jedną rezerwowy Kamil Biliński. Mecz w zasadzie skończył się dziesięć minut po przerwie. Dominik Furman w odstępie 240 sekund dostał dwie żółte kartki. Najpierw za dyskusję z sędzią Jarosławem Przybyłem, a później za faul na Flavio Paixao.

*****

WESZŁO

Trenerze, czas postawić tę drużynę do pionu. Zaczynając od siebie

Fragment tekstu: Wspomnianych cech nie pokazali też Reca i Biliński przy jedynych lepszych sytuacjach Wisły. Raz, gdy skrzydłowy poszedł między trzech obrońców i strzelił obok. Dwa, kiedy wyszedł sam na sam z Kuciakiem i strzelił prosto w golkipera Lechii. Trzy, gdy to „Bila” stanął oko w oko z golkiperem Lechii ale źle przymierzył z półwoleja. Choć powiedzmy sobie też szczerze, że gdyby Wisła zdobyła choćby punkt, mielibyśmy poczucie, że sport okazał się dziś dla Lechii potwornie niesprawiedliwy. Bo na inaugurację sezonu ta była zwyczajnie bardziej przekonująca.

*****

WP SPORTOWE FAKTY

Wisła P. - Lechia: Mamy pierwszego lidera!

Fragment tekstu: 39 dni. Tyle czekali kibice Ekstraklasy na nowy sezon. Podobnie jak przed rokiem, włodarze ligi zdecydowali się rozpocząć od starcia w Płocku, gdzie Wisła ponownie miała postawić się Lechii. Tak się jednak nie stało, gdańszczanie już na inaugurację pokazali sporą jakość.

*****

EUROSPORT ONET

LOTTO Ekstraklasa wróciła, pewne zwycięstwo Lechii Gdańsk w Płocku

Fragment tekstu: Piłkarze Lechii Gdańsk na inaugurację LOTTO Ekstraklasy bez większych problemów zwyciężyli na wyjeździe z Wisłą Płock 2:0 (2:0). Gole dla triumfatorów strzelali Marco Paixao i Mateusz Matras. Gospodarze próbowali doprowadzić do wyrównania za sprawą Arkadiusza Recy, ale ich szanse na zdobycie punktu przekreślił Dominik Furman, który wyleciał z boiska w 56. minucie.

Jerzy Brzęczek: brakowało nam agresywności w ofensywie

Fragment tekstu: Trener Wisły Płock Jerzy Brzęczek był mocno zawiedziony postawą swoich podopiecznych w konfrontacji z Lechią Gdańsk, zakończoną przegraną ekipy z Mazowsza 0:2.

*****

PIŁKA NOŻNA

Triumf Lechii na inaugurację sezonu!

Fragment tekstu: Sezon 2017/18 w Ekstraklasie rozpoczęty! W pierwszym spotkaniu nowych rozgrywek Lechia Gdańsk zwyciężyła 2:0 z Wisłą Płock na wyjeździe. Obie bramki dla zespołu gości padły już przed przerwą.