Aktualności » Urodziny Paula Pîrvulescu
11-08-2017r.

11 sierpnia urodziny obchodzi rumuński zawodnik Nafciarzy Paul Pîrvulescu. To drugi solenizant z Wisły Płock, który świętuje w tym tygodniu. Pierwszym dwa dni temu był kapitan drużyny Bartłomiej Sielewski.

 

Pîrvulescu do Płocka trafił niedawno, bo 23 czerwca 2017 roku. Jego poprzednim klubem było austriackie SKN St. Pölten. W przeszłości 29-letni lewy obrońca bądź pomocnik występował w kliku rumuńskich klubach, z najbardziej utytułowaną w tym kraju Steauą Bukareszt na czele.

 

W Wiśle Rumun zadebiutował 14 lipca, gdy na inaugurację rozgrywek 2017/2018 zagrał pełne spotkanie przeciwko Lechii Gdańsk (0:2). Następnie z ławki rezerwowych pojawiał się na boisku w meczach z Lechem Poznań (1:0) i Wisłą Kraków (0:1), a w drugim, pucharowym starciu z Białą Gwiazdą rozegrał już 90 minut i obejrzał żółtą kartkę. Dotychczas we wszystkich rozgrywkach w niebiesko-biało-niebieskiej wystąpił więc czterokrotnie.

 

W imieniu całego klubu Wisła Płock oraz wszystkich płockich kibiców składamy Paulowi najserdeczniejsze życzenia - samych zawodowych sukcesów, dużo zdrowia i najzwyczajniej w świecie wszystkiego co najlepsze!