Aktualności » Juniorzy o punkty walczyli w Lublinie
13-08-2017r.

W ponad 30-stopniowym upale juniorzy starsi Wisły Płock rozegrali w Lublinie swój drugi mecz w ramach Centralnej Ligi Juniorów. Równo o 14:00 sędziowie z Świętokrzyskiego ZPN rozpoczęli  pojedynek na naturalnym bocznym boisku przy Arenie Lublin. 

 

Sobotni pojedynek nie zaczął się dla młodych Nafciarze zbyt dobrze. Już w 12. minucie spotkania gospodarze przeprowadzili bardzo dobrą akcję lewą stroną boiska. Podanie wzdłuż bramki trafiło pod nogi wbiegającego w pole karne Wiślaków Wiktora Kłosa, który pewnym strzałem wyprowadził miejscowych na prowadzenie. Zawodnicy Motoru z prowadzenia nie ciszyli się jednak długo. Siedem minut później debiutujący w naszych barwach Krystian Ogrodowski strzelił wyrównującego gola z około 25 metrów! 

 

Dziesięć minut po zmianie stron niebiesko-biało-niebiescy byli blisko zdobycia drugiej bramki. Na uderzenie z okolic "szesnastki" zdecydował się Adrian Kowalski, a piłka po jego uderzeniu trafiła w słupek! Niestety ta niewykorzystana okazja się zemściła i w 63. minucie spotkania - po stracie futbolówki w środkowej strefie boiska - napastnik gospodarzy został  sfaulowany w polu karnym przez Jakuba Lemanowicza i sędzia bez zastanowienia podyktował rzut karny. Na bramkę zamienił go Bartłomiej Tkaczuk i lublinianie znów byli bliżej wygranej.

 

Niestety pomimo ogromnych starań płocczanom nie udaje się wyciągnąć wyniku na remis, przez co trzy punkty zostały w Lublinie. Okazję do wywalczenia pierwszych punktów młodzi Nafciarze będą mieli więc w sobotę 19 sierpnia o godzinie 12:00. Wówczas na bocznym boisku ze sztuczną nawierzchnią stadionu im. Kazimierza Górskiego przy Łukasiewica 34 w Płocku zmierzą się z Cracovią. Zapraszamy na trybuny! Wstęp wolny!

 
Motor Lublin - Wisła Płock 2:1 (1:1)
Wiktor Kłos 12', Bartłomiej Tkaczuk 63' (karny) - Krystian Ogrodowski 19'
 
 
Wisła Płock: 87. Jakub Lemanowicz - 3. Kacper Kucharski, 2. Kamil Waćkowski, 4. Marcin Mroczkowski, 6. Michał Patora (55, 8. Błażej Tomaszewski) - 7. Kacper Szczudliński, 10. Sebastian Krajewski - 5. Krystian Ogrodowski, 15. Bartosz Zieliński (82, 14. Maciej Chyżyński), 22. Oliwer Osmański - 9. Adrian Kowalski.