Aktualności » El. MŚ: Mereba z ławki, a Serbia z awansem
10-10-2017r.

W ostatniej kolejce eliminacji do Mistrzostw Świata 2018 reprezentacja Gruzji w Belgradzie rywalizowała z Serbią, czyli liderem grupy D. Mecz zakończył się wygraną gospodarzy 1:0, którzy tym samym przypieczętowali awans na przyszłoroczny Mundial. Giorgi Merebashvili na boisku pojawił się w 78. minucie poniedziałkowego spotkania.

Skrzydłowy Wisły Płock po rozegraniu całego meczu przeciwko półfinalistom ostatniego Euro 2016 - Walijczykom usiadł na ławce rezerwowych. Mereba na boisku w Belgradzie zameldował się dopiero na niespełna ostatni kwadrans, zmieniając napastnika Rapidu Wiedeń Giorgiego Kvilitaię

Wówczas drużyna Vladimíra Weissa od kilku minut przegrywała z Serbią 0:1, po bramce rezerwowego Aleksandara Prijovicia, który jeszcze w poprzednich rozgrywkach występował w LOTTO Ekstraklasie, w barwach Legii Warszawa. Pomocnikowi Nafciarzy tym razem nie udało się uratować wyniku, ale 24. występ w kadrze narodowej stał się faktem. Jednocześnie był to piąty występ Giorgiego w zakończonych eliminacjach, w których łącznie uzbierał 157 minut i zdołał pokonać bramkarza Mołdawii - Stanislava Namasco.

Eliminacyjną grupę D ostatecznie wygrali Serbowie z dorobkiem 21 punktów. W barażach zagrają z kolei Irlandczycy, a największymi przegranymi ostatniej serii gier bez wątpienia są Walijczycy, których zabraknie na rosyjskim turnieju. Podobnie jak kolejnych w tabeli Austriaków, zamykającej stawkę Mołdawii oraz Gruzinów, którzy z 5 punktami uplasowali się na 5. pozycji.

Serbia - Gruzja 1:0 (0:0)

Aleksandar Prijović 74'

Serbia: 1. Vladimir Stojković - 6. Branislav Ivanović, 19. Nikola Maksinović, 18. Dusko Tosić - 2. Antonio Rukavina, 21. Nemanja Matić, 4. Nemanja Gudelj, 11. Aleksandar Kolarov - 22. Adem Ljajić (61, 8. Aleksandar Prijović), 9. Aleksandar Mitrović (77, Luka Milivojević), 10. Dusan Tadić (89, 17. Filip Kostić).

Gruzja: 1. Giorgi Makaridze - 21. Otar Kakabadze, 4. Guram Kashia, 3. Davit Khocholava, 22. Giorgi Navalovski - 8. Valeri Kazaishvili, 15. Valeriane Gvilia, 7. Jaba Kankava, 19. Giorgi Aburjania (82, 9. Vladimer Dvalishvili), 20. Jaba Jigauri (86, 6. Lucas Hufnagel) - 13. Giorgi Kvilitaia (78, 17. Giorgi Merebashvili).

Żółte kartki: Matić, Maksimović, Prijović - Kvilitaia, Gvilia.

Sędzia: Paweł Gil (Lublin).