Aktualności » El. ME U-21: Wygrana Polaków i gol Michalaka!
10-10-2017r.

W 3. kolejce eliminacji do Młodzieżowych Mistrzostw Europy 2019 reprezentacja Polski do lat 21 wygrała na wyjeździe z Litwą 2:0 (0:0). Duży udział w odniesieniu tego zwycięstwie mieli zmiennicy ze skrzydłowym Wisły Płock Konradem Michalakiem na czele, który na boisku pojawił się W 73. minucie, gdy zastąpił Bartosza Kupustkę.

Podobnie jak w piątkowym spotkaniu z Finlandią tak i teraz selekcjoner młodzieżówki postanowił, że Michalak mecz rozpocznie na ławce rezerwowych, a na boisku pojawi się po przerwie. Tym razem Konrad na murawie zameldował się jednak nie w 46., a 73. minucie i swoją dobrą postawą ponownie wpłynął na zmianę końcowego rezultatu!

Z Finami 20-latek wchodził na plac gry przy stanie 1:1, a z Litwinami, gdy na tablicy wyników widniało 1:0. W 62. minucie prowadzenie dał Polakom rezerwowy Paweł Tomczyk, który właściwie w pierwszym kontakcie z piłką skorzystał z prostopadłego podania Kapustki. Trochę dłużej, bo około ośmiu minut na bramkę czekał Michalak, który w 80. minucie pokonał Edvinasa Gertmonasa mocnym uderzeniem z ostrego kąta, czym ustalił wynik rywalizacji.

Drugi z powołanych Nafciarzy - Damian Rasak tym razem znalazł się poza kadrą meczową Polaków.

Z następnymi przeciwnikami Biało-Czerwoni zagrają w piątek 10 listopada, gdy zmierzą się z Wyspami Owczymi oraz we wtorek 14 listopada, kiedy przyjdzie im rywalizować z Danią.

Litwa - Polska 0:2 (0:0)

Paweł Tomczyk 62', Konrad Michalak 80'

Litwa: 1. Edvinas Gertmonas - 13. Domantas Antanavicius, 18. Rimvydas Sadauskas (63, 4. Sigitas Olberkis), 5. Ricardas Sveikauskas, 20. Dominykas Barauskas - 8. Skirmantas Rakauskas - 16. Eligijus Jankauskas (78, 3. Edgaras Dubickas), 7. Domantas Simkus, 21. Edvinas Kloniunas (71, 10. Danielis Romanovskis), 14. Justas Lasickas - 9. Ernestas Mickevicius.

Polska: 22. Tomasz Loska - 4. Paweł Stolarski, 3. Mateusz Wieteska, 5. Paweł Bochniewicz, 20. Robert Gumny - 8. Jakub Piotrowski, 16. Patryk Dziczek, 7. Szymon Żurkowski (89, 21. David Kopacz) - 17. Bartosz Kapustka (73, 23. Konrad Michalak) - 9. Dawid Kownacki, 13. Karol Świderski (60, 18. Paweł Tomczyk).

Żółte kartki: Mickevicius - Kownacki, Żurkowski, Dziczek.

Czerwona kartka: Antanavicius - w 86. minucie - za brutalny faul.

Sędzia: Stavros Mantalos (Grecja).