Aktualności » Piątkowy przegląd prasy
10-11-2017r.

Wybór najlepszych napastników do jedenastki 70-lecia, Nafciarze na obozie w Grodzisku Wielkopolskim, rywalizacja w Wiśle jest bardzo duża, młody bramkarz coraz bliżej, półmetek rundy zasadniczej okiem prezesa, atuty Michalaka i wywiad z młodym skrzydłowym młodzieżowej reprezentacji Polski. To wszystko znajdziecie w najnowszym przeglądzie prasy. Zapraszamy do lektury.

 

*****

 

DZIENNIK PŁOCKI

Jedenastki 70-lecia Wisły Płock ciąg dalszy. Przyszedł czas na wybór napastników

 

Fragment tekstu: W trwającym od kilku tygodni plebiscycie na jedenastkę 70-lecia Wisły Płock przyszedł zatem czas na najlepszych… snajperów. Informowaliśmy już, że drużyna wszechczasów zagra w ustawieniu 1-4-4-2, więc w głosowaniu można wymienić maksymalnie dwóch napastników zasługujących, Waszym zdaniem, na wybór do wyjątkowej ekipy.

 

*****

 

EPLOCK.PL

Wisła wykuwa formę w Grodzisku Wielkopolskim

 

Fragment tekstu: To już trzecia w sezonie 2017/2018 przerwa w rozgrywkach Lotto Ekstraklasy na potrzeby reprezentacji. Tym razem władze Wisły postanowiły wykorzystać ją na zorganizowanie krótkiego mini-zgrupowania w Grodzisku Wielkopolskim. Płocka ekipa, składająca się ze sztabu szkoleniowo-medycznego oraz 22 zawodników, zakwaterowana została w hotelu Rodan-Groklin. 

 

*****

 

GAZETA WYBORCZA - PŁOCK

Rywalizacja w Wiśle Płock na większości pozycji jest bardzo duża

 

Fragment tekstu: Rywalizacja w Wiśle na większości pozycji jest bardzo duża. Przyszłość zawodników, którzy według trenerów nie będą mieli szans na grę, będzie się rozstrzygać w pierwszych dniach 2018 roku.

 

Pomysł na sprowadzenie perspektywicznych graczy się sprawdził. Zdolny młody bramkarz coraz bliżej Wisły Płock

 

Fragment tekstu: Jeśli chodzi o przyszłe transfery, to nie jest tajemnicą, że klub pracuje nad pozyskaniem bramkarza, który realnie wzmocni rywalizację. Wisła ma na oku trzech golkiperów, z których jeden jest bardzo blisko podpisania kontraktu. Jeśli uda się dograć z piłkarzem wszystkie szczegóły, umowa może być parafowana już w najbliższych dniach.

 

"Zarządzanie kryzysowe niejako weszło nam w krew", czyli Wisła Płock na półmetku rundy zasadniczej okiem prezesa

 

Fragment tekstu: - Gramy dość efektownie, choć taka postawa nieraz się na nas mści. Mamy więcej punktów niż rok temu o tej porze i jesteśmy znacznie wyżej w tabeli. Są powody do zadowolenia. Oczywiście mogło być lepiej, ale nie zapominajmy, że przed sezonem mocno przewietrzyliśmy szatnię i doszło do nieplanowanej zmiany trenera - mówi prezes Wisły Jacek Kruszewski.

 

*****

 

PRZEGLĄD SPORTOWY

Mały kraj o wielkich sercach

 

Fragment tekstu: W żadnym innym kraju ludziom tak niewiele potrzeba, aby być tak bardzo szczęśliwymi. Biedni nie są ci, którzy mają mało, ale ci, którzy potrzebują wiele” – zwykł powtarzać były prezydent Urugwaju Jose Mujica, który zostanie zapamiętany jako „najbiedniejszy prezydent świata” po oddawaniu 90% swoich zarobków na cele charytatywne. O specyfice kraju naszych dzisiejszych rywali opowiedział nam urodzony tam Nico Varela grający w Wiśle Płock.

 

*****

 

WESZŁO

Młodzi vs InStat. Sprawdzamy atuty Gumnego, Michalaka i talentów z Zabrza

 

Fragment tekstu: Konrad Michalak. Odkrycie najnowsze, bo spośród całej piątki najpóźniej zaczął regularnie występować w lidze. Michalak to przede wszystkim naturalna szybkość, którą ma na bardzo wysokim poziomie, a także oparty na tej szybkości zwód. W każdym meczu 3,4 zwodów skrzydłowego Wisły Płock okazuje się skutecznych, co jest wynikiem znacznie powyżej średniej, która dla prawych pomocników wynosi 2,3. Ponadto to piłkarz, który świetnie pasuje do gry wysokim pressingiem – w każdym meczu aż 3,4 raza odzyskuje piłkę na połowie przeciwnika (przy średniej dla prawoskrzydłowych na poziomie 2,7).

 

Legioniści? Było nas trzech, reszta to Lech

 

Fragment tekstu: Konrada Michalaka spora część kibiców zdążyła już poznać z boiska. Niedługo za sprawą Adama Nawałki to grono może się znacznie powiększyć i uwierzcie, że nie są to puste słowa. Do kogo wykona pierwszy telefon w razie powołania? Dlaczego w wieku 13 lat wylał razem z mamą mnóstwo łez? Czy trzy lata później przygniótł go wielki, warszawski świat? Za co księża chcieli wyrzucić go z internatu Legii? Dlaczego nie lubi, kiedy ktoś zmusza go do modlitwy? Jak poczuł się, gdy trener Jacek Magiera zesłał go z powrotem do juniorów? Dlaczego po jednej rozmowie z Magierą płakał, a z których wychodził z bananem na twarzy? Jaki miał związek z transferem Mączyńskiego do Legii? O czym rozmawiał często z Vadisem Odjidją-Ofoe? Dlaczego bardzo zależy mu na odwdzięczeniu się Wiśle Płock? I najważniejsze – na co może zostać zaproszony w marcu?