Aktualności » El. ME U-21: Remis z Wyspami Owczymi
10-11-2017r.

Reprezentacja Polski do lat 21 rozegrała czwarte spotkanie w ramach eliminacji do Młodzieżowych Mistrzostw Europy 2019. Młodzi rodacy zremisowali z rówieśnikami z Wysp Owczych 2:2. W 62. minucie na murawę wszedł Konrad Michalak.

Selekcjoner Czesław Michniewicz kolejny zaraz powołał do swojej drużyny dwóch Nafciarzy - Damiana Rasaka oraz Konrada Michalaka. Podobnie jak ostatnio pierwszy z nich nie dostał szansy gry, zaś drugi z nich wszedł na boisko w drugiej połowie meczu. Nasz skrzydłowy zmienił w 62. minucie Jakuba Piotrowskiego. W poprzednich meczach zawodnik Wisły odmieniał w ten sposób losy spotkań - wywalczając bramki kolegom lub samemu je strzelając. Dziś jednak wejście Michalaka nie przyniosło takich efektów. Mimo wszystko Konrad i tak był blisko zanotowania asysty. Pomocnik przeprowadził ładną akcję z Dawidem Kownackim i na koniec świetnie wyłożył piłkę Pawłowi Tomczykowi. Napastnik Podbeskidzia Bielsko-Biała został w ostatniej chwili zablokowany. Polacy aż do 90. minuty niespodziewanie przegrywali z przeciwnikami 2:1. Tuż przed ostatnim gwizdkiem jeden punkt uratował swojej drużynie Jakub Bartosz, który wykorzystał podanie od Bartosza Kapustki.

Następne spotkanie Polacy rozegrają już we wtorek 14 listopada. Podopieczni Czesława Michniewicza zmierzą się w Gdyni z Danią. Początek meczu o godzinie 18:00.

Wyspy Owcze - Polska 2:2 (0:1)

Meinhard E. Olsen 51' (karny), Bjarni Petersen 80' - Dawid Kownacki 35' (karny), Jakub Bartosz 90'

Wyspy Owcze: 12. Karstin Hansen - 3. Erlendur Magnusson, 14. Bjarni Petersen, 5. Bartal Wardum, 4. Ólavur Niclasen (82', 18. Jákup V. Olsen) - 7. Teit Jacobsen, 15. Betuel Hansen (90', 2. Ari Olsen), 8. Hákun Edmundsson, 6. Jákup B. Andreasen, 11. Meinhard E. Olsen (86', 9. Jóannes Bjartalíð) - 10. Jákup L. Thomsen.

Polska: 22. Tomasz Loska - 15. Jakub Bartosz, 3. Mateusz Wieteska, 5. Paweł Bochniewicz, 20. Robert Gumny - 16. Patryk Dziczek, 8. Jakub Piotrowski (62', 23. Konrad Michalak), 7. Szymon Żurkowski (75', 18. Paweł Tomczyk), 17. Bartosz Kapustka - 13. Karol Świderski (62', 10. Sebastian Szymański), 9. Dawid Kownacki.

Żółte kartki: Petersen, K.Hansen - Kownacki, Dziczek.

Czerwona kartka: Dawid Kownacki (79. minuta, Polska, za drugą żółtą).