Aktualności » CLJ: Ze Zniczem na remis
11-11-2017r.

W meczu 15. kolejki grupy wschodniej Centralnej Ligi Juniorów Wisła Płock zremisowała ze Zniczem Pruszków 1:1 (0:0) i wywalczyła swój szósty punkt w rozgrywkach,

Pierwsza część rywalizacji nie przyniosła zbyt wielu okazji podbramkowych. Obu zespołom w konstruowani akcji na pewno nie pomagała aura. Silny wiatr i padający deszcz mocno dały się aktorom sobotniego widowiska we znaki. Wiślakom najlepszą akcję w tej połowie stworzył indywidualnym rajdem przez pół boiska Maciej Chyżyński, który nieznacznie pomylił się uderzając sprzed pola karnego. Gracze Znicza z kolei w 38. minucie trafili nawet do siatki, ale w momencie oddawania strzału Mateusz Kinast sędzia odgwizdała pozycję spaloną podającego wcześniej Franciszka Ratajczyka. Tuż przed przerwą nieźle już z "szesnastki" uderzał jeszcze Kacper Ciesielski, ale Piotr Zieliński popisał się dobrą interwencją i to pomimo tego, że po drodze futbolówka odbiła się jeszcze od Kacpra Kucharskiego.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zbytnio zmianie, choć to pruszkowianie sprawiali korzystniejsze wrażenie. Dobrze dysponowany w płockiej bramce był jednak Zieliński, który w 55., 64. i 67. minucie wygrał trzy starcia z zawodnikami gości. Golkiper Wisły najpierw zatrzymał strzał głową z bliska Kinasta, później nogą obronił sam na sam z Ratajczykiem, a na koniec znakomicie wybił uderzenie z około 16. metrów najbardziej aktywnego w szeregach przyjezdnych Kinasta. W 70. minucie to jednak Nafciarze wyszli z szybkim kontratakiem i objęli prowadzenie, dzięki bramce Jakuba Perlaka!

Żółto-czerwoni mocno ruszyli do odrabiania strat, ale Zieliński pozostawał przeszkodą nie do przeskoczenia. Golkiper niebiesko-biało-niebieskich w kolejnych minutach zatrzymywał próby chociażby Szymona Zawadzkiego czy Mikołaja Szymańskiego. W 85. minucie Piotrek w końcu musiał wyjąć piłkę z siatki, gdy dogranie Szymańskiego wykończył Szymon Śmieciński. Ostatecznie mecz zakończył się remisem, a drużyna Grzegorza Wenerskiego i Dariusza Fabianowicza zdobyła szósty punkt w rozgrywkach.

Kolejne spotkanie juniorzy starsi Wisły rozegrają w sobotę 18 listopada o godzinie 12:00. Wówczas płocczanie w Kielcach zmierzą się z Koroną.

Wisła Płock - Znicz Pruszków 1:1 (0:0)

Jakub Perlak 70' - Szymon Śmieciński 85'

Wisła Płock: 93. Piotr Zieliński - 3. Kacper Kucharski, 2. Kamil Waćkowski, 4. Marcin Mroczkowski, 10. Sebastian Krajewski (87, 8. Błażej Tomaszewski) - 15. Bartosz Zieliński, 7. Jakub Perlak - 22. Oliwer Osmański, 14. Maciej Chyżyński (72, 6. Bartosz Rosiak), 13. Karol Wienconek (60, 19. Olaf Bieńkowski) - 9. Adrian Szczutowski (46, 17. Kacper Szczepaniak).

Znicz Pruszków: 1. Jan Śmigielski - 5. Konrad Marusiak, 4. Karol Potrzebowski, 3. Mateusz Domżalski, 2. Michał Michalak -  6. Marcin Krawczyk (68, 13. Filip Dziełak), 8. Kacper Skibko - 7. Kacper Ciesielski (72, 18. Szymon Zawadzki), 10. Mateusz Kinast, 11. Jakub Zagórski (83, 17. Szymon Śmieciński) - 9. Franciszek Ratajczyk (69, 15. Mikołaj Szymański).

Żółta kartka: Rosiak - Potrzebowski, Krawczyk.