Aktualności » Kanté dogonił... Siadaczkę
4-12-2017r.

Zaledwie ośmiu piłkarzy w historii zdobyło dla Wisły Płock dwucyfrową liczbę bramek w najwyższej klasie rozgrywkowej. Ostatnim, który dołączył do zaszczytnego grona 6 maja 2017 roku został José Kanté.

 

Hiszpan w obecnych rozgrywkach jak na razie dwukrotnie pokonał golkiperów rywali. 28 października reprezentant Gwinei zaskoczył Dobrivoja Rusova i notując honorowe trafienie w spotkaniu z Piastem Gliwice (1:2) rozwiązał worek z bramkami. W sobotnim meczu z Arką Gdynia (2:0) Kanté wykorzystał natomiast nieporozumienie Michała Marcjanika z Pavelsem Šteinborsem i otwierając wynik, powiększył swój dorobek bramkowy o kolejnego, dwunastego gola na polskich boiskach. Potrzebował do tego 60 występów w ekstraklasie, choć w Wiśle zagrał, jak dotąd, 44 razy.

 

 

Dziesięciu występów mniej potrzebował z kolei Rafał Siadaczka, aby w sezonie 1994/1995 z dwunastoma trafieniami zostać najlepszym strzelcem Petrochemii Płock i zapracować na transfer do Widzewa Łódź. Urodzony w Radomiu zawodnik na dwunastego gola w elicie czekał 49 spotkań, czyli trochę mniej boiskowgo czasu.

 

Kolejnym graczem na liście, którego w najbliższej przyszłości może dogonić José, jest Paweł Sobczak. Popularny Sopel w najwyższej lidze zagrał dla naszego klubu w 66 spotkaniach, a bramek na swoim koncie zapisał trzynaście. Do osiągnięcia takiego rezultatu potrzebował 65 występów dla Wisły oraz Polonii Warszawa. Na wyższych pozycjach w klasyfikacji są obecnie Paweł Miąszkiewicz i Dariusz Gęsior (po 15 bramek), Mariusz Nosal (20), Vahan Gevorgyan (21) oraz Ireneusz Jeleń (45).

 

Piątą bramkę w Polsce zdobył ostatnio Nico Varela, który wyrównał wyczyn... kilku innych piłkarzy. Pięć bramek dla Wisły w ekstraklasie mają w dorobku: Jarosław Maćkiewicz, Sead Zilić, Sławomir Peszko, Mateusz Piątkowski, Arkadiusz Reca, a także Dominik Furman. Patrząc jednak na to, że Urugwajczyk może pochwalić się niezłą skutecznością, to doścignięcie następnego w kolejce: Piotra Wlazło (7 bramek) nie powinno być misją nie do wykonania. Wszystkim Nafciarzom życzymy jednak systematycznego poprawiania swoich indywidualnych statystyk!

 

 

"DWUCYFROWI" STRZELCY WISŁY W EKSTRAKLASIE:

45 bramek - Ireneusz Jeleń,

21 bramek - Vahan Gevorgyan,

20 bramek - Mariusz Nosal,

15 bramek - Paweł Miąszkiewicz, Dariusz Gęsior,

13 bramek - Paweł Sobczak,

12 bramek - Rafał Siadaczka, José Kanté.