Aktualności » Raport kartkowy: Mereby zabraknie w Krakowie
6-12-2017r.

W 18. kolejce LOTTO Ekstraklasy zawodnicy Wisły Płock obejrzeli trzy żółte kartki. Jedną z nich - za faul na Pavelsie Šteinborsie - sędzia Paweł Gil upomniał Giorgiego Merebashviliego. To spowodowało, że gruzińskiego skrzydłowego zabraknie w wyjazdowym spotkaniu z Wisłą Kraków, zaplanowanym na niedzielę 10 grudnia na godzinę 15:30.

 

Trener Jerzy Brzęczek przy ustalaniu kadry meczowej na najbliższy pojedynek przy Reymonta 22 nie będzie mógł wziąć pod uwagę jedynie zawieszonego Mereby, który zagrożony wykluczeniem był od 9. kolejki rozgrywek. Tym samym Giorgi dołączył do José Kanté, Igora Łasickiego, Damiana Szymańskiego oraz Dominika Furmana, którzy przymusowo odpoczywali wcześniej. 

 

Liczba zagrożonych w płockim zespole nie zmniejszyła się jednak o żadne nazwisko, bowiem siódmą żółtą kartkę dostał Łasicki. Oprócz niego szczególnie uważać muszą jednak Patryk Stępiński i Arkadiusz Reca. Gwoli przypomnienia w trwających rozgrywkach Nafciarze ukarani zostali 43 żółtymi i 3 czerwonymi kartkami.

 

Szkoleniowiec gospodarzy Kiko Ramírez w niedzielę nie może natomiast postawić na kapitana Białej Gwiazdy i ostoję defensywy Arkadiusza Głowackiego, który w starciu przeciwko Górnikowi Zabrze obejrzał już 8 żółtą kartkę w sezonie. Dlatego też będzie to druga pauza Głowackiego, a w sumie czwarta dla gracza drużyny z Krakowa. Wcześniej zawieszeni za kartki byli także dwaj Hiszpanie Fran Vélez i Iván González. Po trzy "żółtka" na koncie mają z kolei Pol Llonch i Maciej Sadlok. Dotychczas Wiślacy zgromadzili 42 żółte i 1 czerwoną kartkę.

 

Jednocześnie przypominamy, że zgodnie z regulaminem rozgrywek zawodnik musi pauzować:

- po czwartym napomnieniu - 1 mecz

- po ósmym napomnieniu - 1 mecz,

- po dwunastym napomnieniu - 2 mecze,

- przy każdym kolejnym co czwartym napomnieniu (szesnastym, dwudziestym itd.) - 2 mecze.

 

PAUZUJĄ:

- Giorgi Merebashvili (Wisła Płock) - 4 żółte kartki,

- Arkadiusz Głowacki (Wisła Kraków) - 8 żółtych kartek.

 

ZAGROŻENI:

Wisła Kraków:

- Pol Llonch - 3 żółte kartki,

- Maciej Sadlok - 3 żółte kartki.

 

Wisła Płock:

- Igor Łasicki - 7 żółte kartki,

- Patryk Stępiński - 3 żółte kartki,

- Arkadiusz Reca - 3 żółte kartki.