Logotyp Wisła Płocka S.A.
Oficjalna strona internetowa
WISŁY PŁOCK S.A.


Drugi zespół wraca do gry!

 

Już w najbliższy weekend do gry w grupie północnej mazowieckiej IV ligi wrócą zawodnicy drugiego zespołu Wisły Płock prowadzonego przez Adama Majewskiego i Artura Serockiego. Pierwsze spotkanie po zimowej przerwie nasze rezerwy rozegrają jednak w Warszawie, gdzie zagrają z tamtejszym Hutnikiem, a na pierwszy tegoroczny mecz w Płocku trzeba będzie nam poczekać tydzień dłużej. 

Dwa miesiące przygotowań i mocna chęć poprawienia swojego miejsca w tabeli. Po zimowej przerwie ruszają rozgrywki grupy mazowieckiej północnej IV ligi, w której występuje drugi zespół Wisły Płock. Po rundzie jesiennej Nafciarze zajmują 9. lokatę z dorobkiem 23 punktów w 16 meczach i bilansem bramkowym 25:20, a awans w ligowej hierarchii to ambitny cel, biorąc pod uwagę, ilu kluczowych piłkarzy opuściło zespół przed wiosennymi rozgrywkami.

- Największą stratą jest odejście Fabiana Hiszpańskiego, który będzie kontynuował swoją karierę w I-ligowej Bytovii Bytów - wyjaśnia trener Wisły II Adam Majewski. - Oprócz tego zabraknie Filipa Januszczaka i Mateusza Tomaszewskiego, którzy trafili do występującej w III lidze Lechii Dzierżoniów, Marcina Mleczarskiego - postanowił wrócić do Drobina, a także Dominika Konwerskiego, który prawdopodobnie zasili Kasztelana Sierpc. Michała Sadowskiego - będzie z kolei grał w III-ligowym ŁKS-ie Łomża.

W związku z tym, że byli to jedni z najstarszych zawodników w drużynie, jej średnia wieku drastycznie się obniżyła i wynosi teraz niespełna 19 lat.
- Sam jestem ciekaw, jak wypadniemy, bo na najmłodszych chłopaków spadnie teraz dużo większa odpowiedzialność - kontynuuje Majewski. - Mimo to jestem w miarę spokojny, bo w czasie dwumiesięcznej pracy wykonaliśmy wszystko to, co sobie założyliśmy. Na pierwszych zajęciach spotkaliśmy się 21 stycznia i wyłączając zgrupowanie w Iławie, trenowaliśmy na własnych obiektach. Co prawda nie obyło się bez kilku kontuzji, ale na szczęście uniknęliśmy poważnych urazów.

Majewski funkcję szkoleniowca drugiego zespołu objął przed obecnym sezonem i od tego momentu stara się przekazać swoim podopiecznym całą wiedzę, jaką zdobył w trakcie swojej bogatej kariery piłkarskiej. - Najwięcej uwagi poświęcamy zajęciom taktycznym, bo ciągle mamy tutaj największe rezerwy. W tej rundzie będzie to o tyle interesujące, że w czasie przygotowań zmieniliśmy system gry, więc zobaczymy, jak wyjdzie nam realizowanie mojego planu w praktyce. Ponadto uważam, że trzeba cały czas pracować nad mentalnością chłopaków, choć w tym przypadku muszą sami dojść do niektórych wniosków, bo pojawiają się one wraz z rosnącym doświadczeniem – oby zrobili to jak najszybciej.

W pierwszym meczu po przerwie, w ramach 17. kolejki rozgrywek, Wisła II Płock zagra na wyjeździe z zajmującym 7. miejsce w tabeli beniaminkiem Hutnikiem Warszawa, który pokonaliśmy jesienią 1:0, po bramce Caló Oliviery. Początek spotkania o godzinie 11:00.

Następnie w sobotę, 30 marca, o godzinie 11:00, na bocznym boisku Stadionu im. Kazimierza Górskiego, przy ul. Łukasiewicza 34, Wisła II Płock podejmować będzie lidera tabeli Huragan Wołomin. Dzień po pojedynku rozpoczynającym 27. kolejkę LOTTO Ekstraklasy, w którym Nafciarze zmierzą się u siebie z Zagłębiem Lubin (piątek, 29 marca, godz. 18:00), na sztucznej murawie pojawią się zawodnicy duetu trenerskiego Majewski - Serocki.

Później przy Ł34 "dwójka" zagra jeszcze dwukrotnie: 10 i 13 kwietnia. Najpierw o godzinie 18:00 w Pucharze Polski na szczeblu Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej niebiesko-biało-niebiescy podejmą Legię II Warszawa, a trzy dni później o 11:00 drużynę Mazura Gostynin w kolejnej ligowej serii gier.

Następnie gracze naszego drugiego zespołu przeniosą się już na Stadion Miejski im. Bernarda Szymańskiego, przy ul. Sportowej 3, gdzie już na naturalnej nawierzchni rozegrają pięć pozostałych spotkań w rundzie wiosennej sezonu 2018/2019 w IV lidze, z czego cztery o godzinie 11:00. Pod koniec kwietnia Nafciarzom przyjdzie zagrać z Kasztelanem Sierpc, w maju z: Ząbkovią Ząbki, MKS Przasnysz i Pogonią II Siedlce, oraz na koniec rozgrywek - 15 czerwca o 17:00 z KS Łomianki.

 

TERMINARZ DOMOWYCH MECZÓW WISŁY II PŁOCK - WIOSNA 2018/2019

Stadion im. Kazimierza Górskiego, przy ul. Łukasiewicza 34

(boczne boisko ze sztuczną nawierzchnią)

30.03.19 (Sobota), godz. 11:00 - Wisła II Płock - Huragan Wołomin

10.04.19 (Środa), godz. 16:00 - Wisła II Płock - Legia II Warszawa

13.04.19 (Sobota), godz. 11:00 - Wisła II Płock - Mazur Gostynin

 

Stadion Miejski im. Bernarda Szymańskiego, przy ul. Sportowej 3

28.04.19 (Niedziela), godz. 11:00 - Wisła II Płock - Kasztelan Sierpc

12.05.19 (Niedziela), godz. 11:00 - Wisła II Płock - Ząbkovia Ząbki

19.05.19 (Niedziela), godz. 11:00 - Wisła II Płock - MKS Przasnysz

01.06.19 (Sobota), godz. 11:00 - Wisła II Płock - Pogoń II Siedlce

15.06.19 (Sobota), godz. 17:00 - Wisła II Płock - KS Łomianki

ZOBACZ TAKŻE:


Właściciel

Sponsor strategiczny

Sponsorzy główni