Logotyp Wisła Płocka S.A.
Oficjalna strona internetowa
WISŁY PŁOCK S.A.


Dwaj stoperzy wykluczeni

 

Dwaj środkowi obrońcy Iván Márquez z Korony Kielce oraz Adam Dźwigała z Wisły Płock z powodu zawieszenia na pewno nie wystąpią w najbliższym spotkaniu obu drużyn, które rozegrane zostanie w sobotę, 8 grudnia, o godzinie 18:00.

Powody absencji obu stoperów są jednak nieco inne. Hiszpan zagrać przeciwko Nafciarzom nie będzie mógł przez to, że w meczu 17. kolejki z Legią Warszawa otrzymał bezpośrednią czerwoną kartkę. Dźwigała zaś pauzować będzie po raz drugi w sezonie 2018/2019. Za pierwszym razem również jego przerwa spowodowana była bezpośrednią kartką koloru czerwonego, a teraz zobaczeniem czwartego "żółtka".

Tym sposobem Adam dołączył do zmuszonych przymusowo odpoczywać w poprzednich spotkaniach Patryka Stępińskiego i Cezarego Stefańczyka, a Márquez został szóstym zawieszony w ekipie Korony w obecnych rozgrywkach, po Michaelu Gardawskim, Adnanie Kovačeviciu, Piotrze Malarczyku, Bartoszu Rymaniaku i Jakubie Żubrowskim.

Szykują się jednak dwa powroty, bo swoje w ostatniej serii gier odcierpieli Kovačević i Stefańczyk, którzy będą już do dyspozycji trenerów Gino Lettieriego i Kibu Vicuñy. Uważać cały czas muszą jednak Bartosz Rymaniak i Marcin Cebula po kieleckiej stronie, a także Dominik Furman, Giorgi Merebashvili, Damian Szymański, Alan Uryga oraz Marcin Warcholak, jeśli chodzi o nasz zespół.

Przy okazji warto jeszcze zauważyć, że dotychczas to Koroniarze obejrzeli o sześć żółtych kartek więcej od Wiślaków (43 do 37), jednak to płocczanie aż trzykrotnie musieli opuszczać boisko z powodu czerwonego kartonika, a kielczanie tylko raz.

 

Jednocześnie przypominamy, że zgodnie z regulaminem rozgrywek zawodnik musi pauzować:
- po czwartym napomnieniu - 1 mecz,
- po ósmym napomnieniu - 1 mecz,
- po dwunastym napomnieniu - 2 mecze,
- przy każdym kolejnym co czwartym napomnieniu (szesnastym, dwudziestym itd.) - 2 mecze.

 

ZAWIESZENI:

- Iván Márquez (Korona Kielce) - za bezpośrednią czerwoną kartkę,

- Adam Dźwigała (Wisła Płock) - za 4 żółte kartki.

 

ZAGROŻENI:

- Bartosz Rymaniak (Korona Kielce) - 7 żółtych kartek,

- Dominik Furman, Giorgi Merebashvili, Damian Szymański, Alan Uryga, Marcin Warcholak (Wisła Płock), Marcin Cebula (Korona Kielce) - po 3 żółte kartki.

 

WRACAJĄ:

- Adnan Kovačević (Korona Kielce), Cezary Stefańczyk (Wisła Płock).

ZOBACZ TAKŻE:


Właściciel

Sponsor strategiczny

Sponsorzy główni