Logotyp Wisła Płocka S.A.
Oficjalna strona internetowa
WISŁY PŁOCK S.A.


El. ME U-21: Serbia pokonana! Ambrosiewicz rezerwowym

 

W kolejnym meczu eliminacji do Mistrzostw Europy U-21 w 2021 roku reprezentacja Polski okazała się lepsza od rówieśników z Serbii i wygrała 1:0 (0:0). Po raz drugi z rzędu całe spotkanie na ławce rezerwowych spędził zawodnik Wisły Płock Maciej Ambrosiewicz.

Choć przewagę w posiadaniu piłki od początku mieli Serbowie to zdecydowanie lepiej prezentowali się podopieczni Czesława Michniewicza, z którymi goście nie potrafili sobie poradzić. Ataki Polaków napędzali w szczególności Kamil Jóźwiak i Patryk Klimala, którzy przed przerwą kilkukrotnie zagrozili bramce rywali.

Najpierw po szybkim wyprowadzeniu piłki przez Mateusza Bogusza do bocznej strefy Klimala idealnie zagrał do Jóźwiaka, który zbyt długo zwlekał z decyzją o strzale i jeden z serbskich obrońców zdołał go powstrzymać. W 20. minucie role się odwróciły i po bardzo dobrej indywidualnej akcji Jóźwiaka to Klimala główkował minimalnie niecelnie, a niewiele później strzał z ostrego kąta napastnika Jagiellonii Białystok obronił Marko Ilić. Chwilę przed przerwą Klimala po raz kolejny stanął przed szansą wpisania się na listę strzelców, lecz tym razem na drodze do szczęścia stanął słupek i lepsza gra biało-czerwonych w pierwszej połowie nie została niestety potwierdzona w liczbach.

Również po zmianie stron długo wynik pozostawał niezmieniony. Co prawda w 55. minucie piłkę do siatki Serbów skierował Klimala, ale w momencie strzału na bramkę Bogusza atakujący młodzieżówki był na spalonym. Na spalonym nie był za to Marcin Listkowski, który w 66. minucie główkował po bardzo dobrym podaniu od Patryka Dziczka, ale nie zdołał pokonać Marko Ilicia. Ta sztuka w 79. minucie udała się za to Boguszowi, który wykończył kontratak Polaków zapoczątkowany przez Roberta Gumnego, a kontynuowany dzięki Jóźwiakowi i asystującemu Klimali. 

 

U-21: Polska - Serbia 1:0 (0:0)

1:0 - Mateusz Bogusz 79'

 

Polska: 1. Kamil Grabara - 15. Robert Gumny, 5. Sebastian Walukiewicz, 4. Jan Sobociński, 3. Kamil Pestka - 14. Marcin Listkowski (74, 11. Przemysław Płacheta), 19. Karol Fila, 8. Patryk Dziczek, 17. Mateusz Bogusz (86, 2. Przemysław Wiśniewski), 7. Kamil Jóźwiak - 20. Patryk Klimala (90, 9. Paweł Tomczyk).

Serbia: 1. Marko Ilić - 4. Jovan Nišić (60, 17. Zlatan Šehović), 5. Erhan Mašović, 3. Strahinja Pavlović, 22. Dimitrije Kamenović - 18. Filip Stuparević, 8. Luka Ilić (60, 14. Veljko Birmančević), 20. Njegoš Petrović, 21. Ivan Ilić (84, 10. Dušan Vlahović), 7. Luka Adžić (73, 19. Nikola Čumić)- 9. Dejan Joveljić (73, 16. Slobodan Tedić).

 

Żółte kartki: Gumny, Klimala - Petrović.

Sędzia: João Pinheiro (Portugalia).

 

 

 

FOT. MACIEJ GILEWSKI / 400mm.pl

ZOBACZ TAKŻE:


Właściciel

Sponsor strategiczny

Sponsorzy główni