Logotyp Wisła Płocka S.A.
Oficjalna strona internetowa
WISŁY PŁOCK S.A.


Merebashvili z nowym kontraktem!

 

Giorgi Merebashvili o rok przedłużył wygasający latem kontrakt z naszym klubem. Od teraz umowa gruzińskiego skrzydłowego obowiązywać będzie do 30 czerwca 2021.

33-letni Merebashvili nasze szeregi zasilił 12 lipca 2016, gdy zadecydował się zamienić grecki Levadiakos na Wisłę Płock. Pierwszy występ w naszych barwach zanotował 27 lipca przeciwko Stali Mielec w Pucharze Polski (3:4), a trzy dni później w Derbach Mazowsza z Legią Warszawa (2:3) zadebiutował w ekstraklasie. 8 sierpnia w pojedynku z Ruchem Chorzów (2:2) zaliczył natomiast premierowe trafienie na polskich boiskach.

Od tamtej pory w niebiesko-biało-niebieskiej koszulce rozegrał 110 spotkań, co czyni go obcokrajowcem z największą liczbą występów w historii naszego klubu. W tym czasie zdobył też 21 bramek, co jest strzeleckim rekordem w drużynie Wisły, jeśli chodzi o zawodników z zagranicy w najwyższej lidze. Do tego dorobku dołożył jeszcze 14 asyst. Podczas prawie czteroletniego pobytu w Płocku miał więc bezpośredni udział przy 35 golach dla Nafciarzy, a przecież wywalczył też kilka rzutów karnych. 

Tylko w pierwszej części sezonu 2019/20 reprezentant Gruzji zagrał w 15 meczach, w których czterokrotnie wpisywał się na listę strzelców. W rundzie jesiennej Mereba pokonał bramkarzy: ŁKS-u Łódź (2:1), Górnika Zabrze (2:2) oraz dwukrotnie mistrza Polski Piasta Gliwice (2:1), a co więcej po faulu na Giorgim podyktowano także jedną jedenastkę. 
Właściciel

Sponsor strategiczny

Sponsorzy główni