Logotyp Wisła Płocka S.A.
Oficjalna strona internetowa
WISŁY PŁOCK S.A.


Powroty Dźwigały oraz Borysiuka

 

Do tej pory nie mieliśmy jeszcze na wiosnę sytuacji, żeby trener Nafciarzy Kibu Vicuña desygnował do gry taki skład, jak w poprzedniej kolejce. Nie inaczej będzie tym razem, bo szkoleniowiec dokonał w jedenastce dwóch zmian. 

Choć ostatniego spotkania z Lechia Gdańsk nie zdołał dokończyć bramkarz Thomas Dähne, to okazało się, iż kontuzja nie jest aż tak groźna i Niemiec będzie mógł stanąć do bramki przeciwko Pogoni Szczecin. Poza tym, z zawieszenia za czerwoną kartę wraca Adam Dźwigała. Stoper pauzował z Lechią za przewinienie z Cracovią. Obrońca jest już jednak do dyspozycji sztabu i w wyjściowym składzie zastąpi Igora Łasickiego. Duet środkowych obrońców stworzy więc z Alanem Urygą, a po bokach ponownie zagrają Ángel García Cabezali oraz mający już za sobą debiut w niebiesko-biało-niebieskich barwach Jake McGing.

Drugą wspomnianą roszadą w jedenastce jest wymiana Justinasa Marazasa na Ariela Borysiuka. Środkowy pomocnik w ostatnim meczu nie wystąpił ostatnio na skutek zapisów w umowie transferowej z gdańskim klubem, z którego jest do nas wypożyczony. Niewykluczone, że ten manewr nieco zmieni wyjściowe ustawienie taktyczne naszego zespołu, ale całość zweryfikuje oczywiście samo boisko. Wydaje się jednak, że Borysiuk wystąpi jako defensywny pomocnik, a obok niego grać będą Damian Rasak oraz Dominik Furman, który jako kapitan wyprowadzi Nafciarzy na boisko.

Na skrzydłach zobaczymy za to znów Giorgiego Merebashvilego oraz Nico Varelę, a na szpicy wyjdzie ponownie Grzegorz Kuświk, który zobaczył ostatnio co prawda czerwoną kartkę, ale była ona jedynie konsekwencją dwóch żółtych kartoników.

Jeśli chodzi o ławkę rezerwowych, zabraknie na niej chociażby Patryka Stępińskiego i Jakuba Łukowskiego, którzy mieli ostatnio miejsce w meczowej osiemnastce. Zasiądą na niej za to Bartłomiej Żynel, Oskar Zawada, Ricardinho, Krystian Miś, Alen Stevanović oraz Igor Łasicki i Justinas Marazas, którzy stracili właśnie względem ostatniego spotkania miejsce w pierwszym składzie.

Przypominamy, że rozpoczynający 26. kolejkę LOTTO Ekstraklasy pojedynek Wisła Płock - Pogoń Szczecin rozpocznie się o godzinie 18:00.

 

Wisła Płock: 30. Thomas Dähne - 3. Jake McGing, 14. Adam Dźwigała, 18. Alan Uryga, 24. Ángel García Cabezali - 8. Dominik Furman (C), 4. Ariel Borysiuk, 6. Damian Rasak - 7. Nico Varela, 11. Grzegorz Kuświk, 10. Giorgi Merebashvili.

Rezerwowi: 31. Bartłomiej Żynel, 16. Oskar Zawada, 21. Ricardinho, 22. Krystian Miś, 26. Igor Łasicki, 27. Alen Stevanović, 50. Justinas Marazas.

ZOBACZ TAKŻE:


Właściciel

Sponsor strategiczny

Sponsorzy główni