Logotyp Wisła Płocka S.A.
Oficjalna strona internetowa
WISŁY PŁOCK S.A.


Raport kartkowy: Pauzuje kapitan Zagłębia

 

W pierwszej tegorocznej serii gier zarówno Wisła jak i Zagłębie grały  w piątek 9 lutego. Nafciarze po dobrym meczu pokonali zespół Górnika Zabrze 4:2, a Miedziowi w dramatycznych okolicznościach ulegli w Lubinie Legii Warszawa 2:3. Co więcej drużyna Mariusza Lewandowskiego w starciu z mistrzami Polski "straciła" kapitana Ľubomíra Guldana, który po obejrzeniu czwartej żółtej kartki w sezonie 2017/2018 w LOTTO Ekstraklasie w sobotę 17 lutego w Płocku będzie musiał pauzować. 

Piłkarze Zagłębie w starciu z Wojskowymi łącznie zostali ukarani czterema żółtymi kartkami. Oprócz słowackiego stopera napomniani zostali: Piotr Leciejewski, Krzysztof Janus oraz Saša Balić. Ten ostatni obok sprzedanego przed startem rundy wiosennej do angielskiego Crystal Jarosława Jacha jesienią był jednym z dwóch graczy z Lubina, którzy musieli przymusowo odpoczywać. W najbliższym pojedynku kapitana Miedziowych być może zastąpi Czarnogórzec Balić, a ktoś z pozyskanej zimą dwójki Łukasz Moneta - Rafał Pietrzak, zająłby wówczas miejsce na lewej stronie defensywy.

Wiślacy w starciu z Górnikiem Zabrze obejrzeli natomiast jedną żółtą kartkę, ale nie spowodowało to tego, że Dominik Furman będzie musiał najbliższe spotkanie obejrzeć z trybun. Wcześniej pauzować za kartki w drużynie Jerzego Brzęczka musieli: José Kanté, Igor Łasicki, Damian SzymańskiFurman oraz Giorgi Merebashvili, a cały czas szczególną ostrożność muszą zachować: Łasicki, Kanté, Patryk Stępiński oraz Arkadiusz Reca


Jednocześnie przypominamy, że zgodnie z regulaminem rozgrywek zawodnik musi pauzować:
- po czwartym napomnieniu - 1 mecz
- po ósmym napomnieniu - 1 mecz,
- po dwunastym napomnieniu - 2 mecze,
- przy każdym kolejnym co czwartym napomnieniu (szesnastym, dwudziestym itd.) - 2 mecze.


PAUZUJE:
- Ľubomír Guldan (Zagłębie Lubin) - 4 żółte kartki.

ZAGROŻENI:

Wisła Płock:
- Igor Łasicki, José Kanté - 7 żółtych kartek,
- Patryk Stępiński, Arkadiusz Reca - 3 żółte kartki.

Zagłębie Lubin:
Daniel Dziwniel, Aleksandar Todorovski, Jakub Tosik, Patryk Tuszyński - 3 żółte kartki.


 

Fot. P.Dziurman / 400mm.pl

ZOBACZ TAKŻE:


Właściciel

Sponsor strategiczny

Sponsorzy główni