Logotyp Wisła Płocka S.A.
Oficjalna strona internetowa
WISŁY PŁOCK S.A.


Raport z wypożyczeń. Czyste konto Gradeckiego

 

Kolejny raz na boiskach niższych klas rozgrywkowych szansę na zaprezentowanie swoich umiejętności otrzymali wszyscy nasi wypożyczeni przedstawiciele: Bartłomiej Gradecki, Piotr Zieliński oraz Patryk Szczepański. Jak poszło im w ubiegły weekend w II i III lidze?

W drugoligowych Derbach Mazowsza czyste konto zachował Bartłomiej Gradecki. Urodzony w 1999 roku bramkarz ma pewne miejsce w składzie Znicza Pruszków, który bezbramkowo remisując z ostatnią w tabeli Legionovią Leginowo nie wygrał czwartego meczu z rzędu, przez co zadomowił się w środku stawki (9. miejsce po 12. kolejkach). Bartek w każdym z dotychczasowych meczów Znicza zagrał od pierwszej do ostatniej minuty i drugi raz nie dał się pokonać. Wcześniej miało to miejsce w spotkaniu z innym przedstawicielem Mazowsza - Pogonią Siedlce (1:0). Gradecki ma więc drobne powody do zadowolenia. 

Takich nie ma z kolei Piotr Zieliński z Pogoni Grodzisk Mazowiecki. Jego zespół po niespodziewanym wyjazdowym remisie (2:2) z Legią II Warszawa, tym razem musiał uznać wyższość rywali. Lepszy od gospodarzy w 11. serii gier okazał się Huragan Morąg, któremu do wygrania wystarczyło trafienia Rafała Maćkowskiego z 52. minuty. Dla rówieśnika Gradeckiego był to czwarty występ na trzecioligowych murawach i mamy nadzieję, że trzy mecze z rzędu w bramce grającej w kratkę Pogoni świadczą o wywalczeniu miejsca w jedenastce na dłużej.

Czterech ostatnich pojedynków na swoją korzyść nie rozstrzygnęła także ekipa KP Starogard Gdański, która po remisie w poprzedniej kolejce z Bałtykiem Koszalin (0:0) teraz podzieliła się punktami z wyżej notowanym Świtem Skolwin. Już przy stanie 1:1 w 63. minucie na placu gry pojawił się Patryk Szczepański, który zmienił Kamila Żylskiego. Dla naszego wychowanka było to 5 spotkanie w barwach 10. drużyny drugiej grupy III ligi. 

 

*****

 

II LIGA

Bartłomiej Gradecki (Znicz Pruszków) - 90. minut w meczu z Legionovią Legionowo (0:0)

 

III LIGA

Piotr Zieliński (Pogoń Grodzisk Mazowiecki) - 90. minut w meczu z Huraganem Morąg (0:1)

Patryk Szczepański (KP Starogard Gdański) - 28. minut w meczu ze Świtem Skolwin (1:1)

 

 

 

FOT. DOMINIK BUZE/ 400mm.pl

ZOBACZ TAKŻE:


Właściciel

Sponsor strategiczny

Sponsorzy główni