Logotyp Wisła Płocka S.A.
Oficjalna strona internetowa
WISŁY PŁOCK S.A.


Ricardinho w składzie, powroty na ławkę

 

Ricardinho za Grzegorza Kuświka to jedyna zmiana, którą w podstawowym składzie Wisły Płock zdecydował się przeprowadzić trener Radosław Sobolewski. Dodatkowo kilka nowych twarzy pojawiło się na ławce rezerwowych, gdzie po przerwie zasiedli Titas Milasius i Angel Garcia Cabezali, a pierwszy raz w sezonie ligowym również Karol Angielski.

W drugim kolejnym meczu szkoleniowiec Nafciarzy zdecydował się postawić na następującą linię defensywną: Cezary Stefańczyk, Damian Michalski, Alan Uryga i Piotr Tomasik, za którymi w bramce tradycyjnie pojawi się Thomas Dähne. Po raz pierwszy ten manewr zastosowany został w Gdańsku, lecz po kilku minutach z uwagi na uraz Tomasika musieliśmy wrócić do znanego nam już wcześniej ustawienia z Michałem Marcjanikiem u boku Alana Urygi i Damianem Michalski na lewej stronie obrony. 

W centralnej strefie boiska operować będą natomiast Damian Rasak, kapitan Dominik Furman oraz Mateusz Szwoch, a na skrzydłach Suad Sahiti i Giorgi Merebashvili. Do ataku po krótkiej pauzie spowodowanej kłopotami wraca z kolei Ricardinho, który zajął miejsce Grzegorza Kuświka.

Grzegorz Kuświk, Jarosław Fojut i Aleksander Pawlak to zawodnicy, którzy byli w kadrze meczowej na poprzednie spotkanie z Lechią, a teraz z różnych powodów ich zabraknie. Tym razem zmiennikami będą chociażby nieobecni od jakiegoś czasu Titas Milasius i Angel Garcia Cabezali oraz Karol Angielski, który w obecnych rozgrywkach zagrał tylko raz - 25 września przeciwko Chemikowi Bydgoszcz w Totolotek Pucharze Polski. Dodatkowo na ławce rezerwowych zasiądą: Jakub Wrąbel, Michał Marcjanik, Oskar Zawada, Maciej Ambrosiewicz, Olaf Nowak, a także Patryk Stępiński.

 

Przypominamy, że mecz Legia Warszawa - Wisła Płock rozpocznie się o godzinie 20:00.

 

Wisła Płock: 30. Thomas Dähne - 20. Cezary Stefańczyk, 18. Alan Uryga, 2. Damian Michalski, 7. Piotr Tomasik - 6. Damian Rasak, 8. Dominik Furman (C) - 44. Suad Sahiti, 9. Mateusz Szwoch, 10. Giorgi Merebashvili - 21. Ricardinho.

Rezerwowi: 22. Jakub Wrąbel, 3. Michał Marcjanik, 15. Titas Milašius, 16. Oskar Zawada, 19. Karol Angielski, 24. Ángel García Cabezali, 28. Maciej Ambrosiewicz, 88. Olaf Nowak, 95. Patryk Stępiński.

ZOBACZ TAKŻE:


Właściciel

Sponsor strategiczny

Sponsorzy główni