Logotyp Wisła Płocka S.A.
Oficjalna strona internetowa
WISŁY PŁOCK S.A.


Urodziny Mereby

 

15 sierpnia urodziny obchodzi gruziński skrzydłowy Wisły Płock Giorgi Merebashvil!

Merebashvili do drużyny Nafciarzy dołączył 12 lipca 2016 roku. Oficjalny debiut w naszych barwach Gruzin zanotował 27 lipca w spotkaniu Pucharu Polski ze Stalą Mielec (3:4). Trzy dni później w starciu z Legią Warszawa (2:3) po raz pierwszy wystąpił w polskiej ekstraklasie, a 8 sierpnia przeciwko Ruchowi Chorzów (2:2) zanotował swoją pierwszą asystę w lidze, do której dołożył premierowe trafienie. 

Jego ligowy dorobek w sezonie 2016/2017 zatrzymał się na 6 bramkach i 7 asystach, co wspólnie z José Kanté Martínezem dało mu pierwsze miejsce w klubowej klasyfikacji kanadyjskiej. W poprzednich rozgrywkach zanotował z kolei po 5 goli i ostatnich podań, co również pozwoliło mu znaleźć się w czołówce płockich punktujących. Ten wynik byłyby pewnie nawet lepszy, gdyby nie kontuzja, której Giorgi doznał na początku fazy finałowej sezonu 2017/2018. W sumie w Wiśle zagrał dotychczas w 67 spotkaniach,  w których 12 razy wpisał się na listę strzelców i dołożył do tego tyle samo asyst.

Dodatkowo, będąc zawodnikiem Wisły Płock Mereba - po blisko dwóch latach - ponownie zagrał w reprezentacji Gruzji, w której w 20 występie przeciwko Mołdawii strzelił pierwszego gola! Co więcej jesienią 2017 roku głosami kibiców został wybrany najlepszym piłkarzem Nafciarzy w pierwsze rundzie sezonu!

W imieniu całego klubu Wisła Płock oraz wszystkich płockich kibiców składamy Giorgiemu najserdeczniejsze życzenia - samych zawodowych sukcesów, dużo zdrowia i najzwyczajniej w świecie wszystkiego co najlepsze! 

 

 

 

Fot. Piotr Kucza / 400mm.pl

ZOBACZ TAKŻE:


Właściciel

Sponsor strategiczny

Sponsorzy główni