Logotyp Wisła Płocka S.A.
Oficjalna strona internetowa
WISŁY PŁOCK S.A.


W Lidze Makroregionalnej U-19 ze Stomilem!

 

Tydzień przed naszymi czwartoligowymi rezerwami do gry o ligowe punkty wrócili juniorzy starsi naszego klubu, którzy w rundzie jesiennej rywalizować będą w Lidze Makroregionalnej U-19. Rozpoczęli ją starciem z ŁKS Łomża (2:2), a w sobotę w pierwszym domowym meczu podejmą Stomil Olsztyn.

- Przygotowania rozpoczęliśmy 7 stycznia i w czasie ich trwania rozegraliśmy kilkanaście sparingów z różnymi drużynami seniorskimi z IV ligi: MKS Ciechanów i Mazur Gostynin oraz klasy okręgowej: Świt Staroźreby i Skra Drobin, a także juniorskimi, w tym Elaną Toruń z CLJ U-18. Mogliśmy chyba sprawdzić więcej zawodników, lecz mieliśmy w drużynie trochę kontuzji, ale 18-osobowa grupa trenująca naprawdę przepracowała ten okres w stu procentach i mam nadzieję, że to zaprocentuje nie tylko w najbliższej rundzie w Lidze Makroregionalnej, ale też później - powiedział na wstępie Piotr Górnicki, trener Wisły Płock U-19 (roczniki 2000/01).

Liga Makroregionalna U-19 to rozgrywki, które będą prowadzone w rundzie wiosennej danego sezonu. Rywalizować w czterech grupach (A, B , C, D) będą w nich mistrzowie oraz wicemistrzowie rundy jesiennej 16. Lig Wojewódzkich w kategorii U-19. W każdej grupie znajdzie się więc po 8 drużyn, z których najlepsza wywalczy awans do Centralnej Ligi Juniorów w następnym sezonie. W Lidze Makroregionalnej U-19 będą mogli brać udział zawodnicy, którzy w roku kalendarzowym – w którym następuje zakończenie rozgrywek – kończą 19 rok życia (w sezonie 2018/2019 jest to rocznik 2000 i młodsze). Z jakim celem zmagania rozpoczęli Nafciarze?

- Chciałbym, żeby nasi chłopcy grali o swoje marzenia, żeby poprzez Ligę Makroregionalną i rywalizację z najlepszymi mogli powalczyć o Centralną Ligę Juniorów. Myślę jednak, że dużo dać może nam już samo konkurowanie z topowymi drużynami w naszym ligowym regionie - tłumaczył opiekun juniorów starszych.

Młodzi Nafciarzy prawo gry w powołanej niedawno Lidze Makroregionalnej wywalczyli sobie zajmując 2. miejsce w mazowieckiej "Ekstralidze" z bilansem 32 punktów (10-2-2, bramki 38:20). Nieznacznie lepszy od nas okazał się jedynie Znicz Pruszków, który również uzyskał promocję do LM U-19. Dalsze miejsca zajęły natomiast: Polonia Warszawa, Unia Warszawa, Ursus Warszawa, Varsovia, Pogoń Siedlce oraz Legionovia.

Nasi zawodnicy w najbliższej rundzie występować będą w grupie A LM U-19, w której spotkają się z przedstawicielami klubów z Łódzkiego (UKS SMS Łódź i ŁKS Łódź), Podlaskiego (ŁKS Łomża i Hetman Białystok) oraz Warmińsko-Mazurskiego (Warmia Olsztyn i Stomil Olsztyn) Związku Piłki Nożnej.

- Pamiętając Znicz Pruszków z jesieni w Ekstralidze jest to zespół grający seniorską piłkę, mocną fizycznie, wyrachowaną, aczkolwiek pomimo dwóch porażek z tym rywalem nie staliśmy na straconej pozycji. Poza tym w przeszłości graliśmy także sparingi z SMS-em i ŁKS-em Łódź, a pozostałe drużyny są takimi trochę niewiadomymi - powiedział trener Górnicki.

Ligowe zmagania podopieczni trenerów Górnickiego i Łęckiego zainaugurowali 17 marca, kiedy to zremisowali na wyjeździe z ŁKS Łomża 2:2, a na listę strzelców po naszej stronie wpisali się: Mateusz Włodarski i Kamil Cistowski. - Przed meczem z ŁKS-em Łomża patrząc na okoliczności - pierwszy mecz ligowy, debiut w wyższej klasie rozgrywkowej i grę na wyjeździe - pewnie wzięlibyśmy w ciemno, ale z przebiegu spotkania remis był niewystarczający, bo zagraliśmy bardzo dobrze, byliśmy chwaleni, ale nie udało się wygrać - komentował na koniec nasz rozmówca.

Już w najbliższą sobotę, 23 marca, o godzinie 12:00, na bocznym boisku ze sztuczną nawierzchnią Stadionu im. Kazimierza Górskiego niebiesko-biało-niebiescy w pierwszym domowym pojedynku podejmą z kolei Stomil Olsztyn

 

LIGA MAKROREGIONALNA - GRUPA A
Łódzki ZPN – UKS SMS Łódź i ŁKS Łódź,
Mazowiecki ZPN – Znicz Pruszków i Wisła Płock
Podlaski ZPN – ŁKS Łomża i Hetman Białystok
Warmińsko-Mazurski ZPN – Warmia Olsztyn i Stomil Olsztyn

 

TERMINARZ DOMOWYCH MECZÓW WISŁY PŁOCK U-19 - WIOSNA 2018/2019

Stadion im. Kazimierza Górskiego, przy ul. Łukasiewicza 34

(boczne boisko ze sztuczną nawierzchnią)

23.03.19 (Sobota), godz. 12:00 - Wisła Płock U-19 - Stomil Olsztyn

13.04.19 (Sobota), godz. 14:00 - Wisła Płock U-19 - Warmia Olsztyn

27.04.19 (Sobota), godz. 12:00 - Wisła Płock U-19 - Znicz Pruszków

04.05.19 (Sobota), godz. 12:00 - Wisła Płock U-19 - ŁKS Łomża

18.05.19 (Sobota), godz. 12:00 - Wisła Płock U-19 - ŁKS Łódź

25.05.19 (Sobota), godz. 12:00 - Wisła Płock U-19 - Hetman Białystok

08.06.19 (Sobota), godz. 12:00 - Wisła Płock U-19 - UKS SMS Łódź

ZOBACZ TAKŻE:


Właściciel

Sponsor strategiczny

Sponsorzy główni