Logotyp Wisła Płocka S.A.
Oficjalna strona internetowa
WISŁY PŁOCK S.A.

WISŁA PŁOCK - SEKCJA ESPORTS

 

W swojej 70-letniej historii Wisła wielokrotnie była klubem wielosekcyjnym. Od czerwca 2010 roku w Płocku została tylko piłka nożna. 5 kwietnia 2017 nasz klub otworzył się jednak na nowy rodzaj współzawodnictwa - eSport. Od tego dnia barwy Nafciarzy reprezentuje Cezary Gontarek.

eSport to rywalizacja w grach komputerowych, z roku na rok coraz bardziej popularna na całym świecie. W naszym kraju największą imprezą esportową do tej pory były finały Intel Extreme Masters w Katowicach, gromadzące w ciągu dwóch tygodni ponad sto tysięcy odwiedzających i wielomilionową publiczność w relacji online na żywo. Najpopularniejsze gry esportowe to Counter Strike, League of Legends, FIFA 18 czy Starcraft 2. FIFA 18 jest obecna, jako platforma esportowa między innymi w takich klubach jak PSG, Schalke 04, Manchester City, Ajax Amsterdam czy Valencia CF.

Do klubu, jako pełnoprawny zawodnik dołączył więc Cezary "KarteKpL" Gontarek, rodowity płocczanin, a jednocześnie wielokrotny indywidualny i drużynowy mistrz Polski w serię gier FIFA, jak i złoty medalista Mistrzostw Europy z reprezentacją Polski. 29 września 2017 szeregi Nafciarzy zasilił kolejny zawodnik Tomasz "Bryke" Beczak.

Wisła Płock eSports swoje działania koncentruje na lokalnej społeczności, tak aby pokazać kibicom nowe atrakcje, a jednocześnie przybliżyć czym jest esport.

 


Właściciel

Sponsor strategiczny

Sponsorzy główni