Logotyp Wisła Płocka S.A.
Oficjalna strona internetowa
WISŁY PŁOCK S.A.


Zabójcze stałe fragmenty gry

 

21 bramek po stałych fragmentach gry zdobyli piłkarze Wisły Płock w rundzie zasadniczej LOTTO Ekstraklasy sezonu 2018/2019. To najlepszy wynik w lidze po 30. kolejkach, a duża w tym zasługa Dominika Furmana, który w dwóch ostatnich meczach Nafciarzy pod wodzą Leszka Ojrzyńskiego powiększył swój dorobek w klasyfikacji kanadyjskiej o dwa punkty. Już teraz sprawdźcie liczby pojedynku z Zagłębiem Sosnowiec!

 

 

LICZBY MECZU Z ZAGŁĘBIEM SOSNOWIEC

2 - bramki w tym sezonie LOTTO Ekstraklasy mają teraz na koncie Oskar Zawada i Grzegorz Kuświk. Młodszy z tej dwójki na listę strzelców wpisywał się w meczach z Arką Gdynia i Zagłębiem Sosnowiec, a więc... drużynami, które po 30. kolejkach znajdują się w strefie spadkowej.

3 - gola w naszych barwach strzelił za to Igor Łasicki, który za każdym razem do siatki rywala trafia po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i uderzeniu głową. Dwie wcześniejsze bramki z Pogonią Szczecin i Jagiellonią Białystok 23-letni stoper zdobył w bardzo podobny sposób jak w Sosnowcu.

4 - żółtą kartkę w Sosnowcu obejrzał Nico Varela i będzie już dziewiątym zawodnikiem Wisły, który z tego właśnie powodu musi pauzował z najbliższym spotkaniu.

6 - ostatnie podanie w sezonie 2018/2019 na swoim koncie zapisał Dominik Furman, który co ciekawe za każdym razem asystował przy trafieniach sześciu różnych zawodników (Alana Urygi, Karola Angielskiego, Jakuba Łukowskiego, Giorgiego Merebashviliego, Oskara Zawady, Igora Łasickiego) i od teraz samodzielnie przewodzi zestawieniu najlepszych klubowych asystentów, w którym wyprzedził Damiana Szymańskiego i Nico Varelę (po 5 asyst).

8 - minuta, w której bramkę zdobył Igora Łasicki, to od teraz najszybciej strzelony gol przez Nafciarza w obecnych rozgrywkach. Wcześniej w pierwszym kwadransie tylko raz cieszyliśmy się z trafienia Ricardinho z 11. minuty starcia z Legią Warszawa (4:1). Jednocześnie trafienie Olafa Nowaka z 4. minuty spotkania z Zagłębiem Sosnowiec to najszybciej... stracona bramka przez nasz zespół w tym sezonie.

11 - punkt w klasyfikacji kanadyjskiej zanotował Dominik Furman, który tym samym został samodzielnym liderem drużynowego zestawienia (bramki + asysty).

21 - trafień (z 40) w rundzie zasadniczej rozgrywek zaliczyli po stałych fragmentach gry (rzuty karne, wolne, rożne, auty) piłkarze Wisły Płock. - to najlepszy wynik ze wszystkich drużyn w LOTTO Ekstraklasie. Tylko pod wodzą trenera Leszka Ojrzyńskiego Nafciarze zdobyli w ten sposób cztery z pięciu bramek. 

ZOBACZ TAKŻE:


Właściciel

Sponsor strategiczny

Sponsorzy główni