Logotyp Wisła Płocka S.A.
Oficjalna strona internetowa
WISŁY PŁOCK S.A.


Zabraknie Vareli i Sadloka

 

Siedem żółtych kartek obejrzeli w sumie w 30. kolejce rozgrywek piłkarze Wisły Płock i Wisły Kraków. Dwie z nich spowodowały, że na starcie rundy finałowej LOTTO Ekstraklasy nie zobaczymy Nico Vareli oraz Macieja Sadloka - Urugwajczyk został upomniany czwarty, a obrońca Białej Gwiazdy ósmy raz w sezonie 2018/2019.

W drugim meczu na ławce trenerskiej Nafciarzy Leszka Ojrzyńskiego z Zagłębiem Sosnowiec (3:1), zawodnicy Wisły Płock żółtymi kartkami upomniani zostali czterokrotnie. Dominik Furman i Nico Varela w pierwszej połowie, a Igor Łasicki i rezerwowy Mateusz Szwoch już po zmianie stron. W przypadku urugwajskiego skrzydłowego oznaczało to 4. żółtą kartkę i absencję w poniedziałkowym (22 kwietnia, godz. 15:30) pojedynku z Wisłą Kraków na wyjeździe. Varela to drugi obok zawieszonego na sześć miesięcy Cezarego Stefańczyka (kara do 6 września 2019), którego na pewno zabraknie w stolicy Małopolski.

Wykluczenie zawodnika z Ameryki Południowej spowodowało, że przed spotkaniem z Białą Gwiazdą grupa naszych zagrożonych zmniejszyła się, a w jej skład obecnie wchodzą jedynie: Marcin Warcholak i Grzegorz Kuświk. Dlatego też  w przypadku, gdy któryś z nich zobaczy w 31. serii gier żółtą kartkę będzie musiał pauzować w naszym pierwszym domowym spotkaniu w rundzie finałowej z Koroną Kielce (czwartek, 25 kwietnia, godz. 18:00).

W zespole Macieja Stolarczyka liczba zagrożonych po starciu z Zagłębiem Lubin (1:3) również zmniejszyła się o jedno nazwisko - Macieja Sadloka, który na swoim koncie zapisał 8. żółtą kartkę. Na baczności wciąż muszą mieć się natomiast: Vullnet Basha (7 żółtych kartek) oraz Sławomir Peszko, Rafał Boguski, Rafał Pietrzak (po 3. żółte kartki), będący o krok od przymusowego odpoczynku.

 

Jednocześnie przypominamy, że zgodnie z regulaminem rozgrywek zawodnik musi pauzować:
- po czwartym napomnieniu - 1 mecz
- po ósmym napomnieniu - 1 mecz,
- po dwunastym napomnieniu - 2 mecze,
- przy każdym kolejnym co czwartym napomnieniu (szesnastym, dwudziestym itd.) - 2 mecze.

 

ZAWIESZENI:

- Maciej Sadlok (Wisła Kraków),

- Cezary Stefańczyk, Nico Varela (Wisła Płock).

 

ZAGROŻENI:

- Vullnet Basha, Sławomir Peszko, Rafał Boguski, Rafał Pietrzak (Wisła Kraków).

- Grzegorz Kuświk, Marcin Warcholak (Wisła Płock).

ZOBACZ TAKŻE:


Właściciel

Sponsor strategiczny

Sponsorzy główni