Aktualności » Raport z wypożyczeń: bramka Szczepańskiego
20-03-2017r.

Na boiskach w całej Polsce swoje mecze rozgrywali piłkarze wypożyczeni z Wisły Płock do innych klubów. Kolejną bramkę dla swojej drużyny zdobył Patryk Szczepański. Jak spisała się reszta Nafciarzy?

Tempo na zapleczu ekstraklasy zwolnił nieco GKS Katowice, który znów zgubił punkty. Tym razem zespół Mikołaja Lebedyńskiego uległ Zagłębiu Sosnowiec 1:0. Napastnik nabił na licznik 64 minuty. Trzy punkty dopisała za to na swoje konto Olimpia Grudziądz. W wyjazdowym meczu przeciwko GKS-owi Tychy długo utrzymywał się remis. W 52. minucie swoim wejściem na boisko grę gospodarzy mocno rozruszał Jakub Łukowski i pod koniec meczu udało im się przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Naprzeciw Bytovii Bytów nie stanął niestety Przemysław Lech, a jego Stal Mielec zremisowała z rywalem 2:2.

W pierwszej grupie III ligi drugi mecz z rzędu karnego pewnie wykorzystał Patryk Szczepański. Napastnik rozegrał 90 minut i zdobył pierwszą bramkę wygranego 2:1 spotkania Świtu Nowy Dwór Mazowiecki z Concordią Elbląg. Pełne spotkanie zaliczył także Krystian Pomorski, a Dawid Jabłoński opuścił plac gry w 80. minucie. Mniej więcej tyle samo czasu co Jabłuszko rozegrał dla Sokoła Ostróda Damian Szczepański. Jego ekipa zremisowała 1:1 z rezerwami Legii Warszawa.

W Łodzi mieliśmy z kolei udaną inaugurację nowego stadionu. Przy fantastycznej frekwencjii Widzew pewnie pokonał Motor Lubawa 2:0, a przez 90 minut czerwoną koszulkę przywdziewał Adam Radwański. 81 minut z Jagiellonią II Białystok zaliczył Grzegorz Wawrzyński, który dostał jeszcze żółtą kartkę. Jego Pelikan Łowicz przegrał jednak z rezerwami Jagi 0:2. W spotkaniu nie zagrał Eryk Padzik. Podobnie zresztą jak w barwach ŁKS-u 1926 Łomża Michał Sadowski, którego drużyna przegrała z Finishparkietem Drwęca Nowe Miasto Lubawskie 0:2.

I liga:

GKS Katowice: Mikołaj Lebedyński (64 minuty z Zagłębiem Sosnowiec).

Olimpia Grudziądz: Jakub Łukowski (39 minut z GKS-em Tychy).

Stal Mielec: Przemysław Lech (nie zagrał z Bytovią Bytów).

III liga, grupa I:

ŁKS 1926 Łomża: Michał Sadowski (nie zagrał z Finishparkietem Drwęca Nowe Miasto Lubawskie).

Pelikan Łowicz: Eryk Padzik (nie zagrał z Jagiellonią II Białystok), Grzegorz Wawrzyński (81 minut i żółta kartka).

Sokół Ostróda: Damian Szczepański (82 minuty z Legią II Warszawa).

Świt Nowy Dwór Mazowiecki: Dawid Jabłoński (80 minut z Concordią Elbląg), Krystian Pomorski (90 minut), Patryk Szczepański (90 minut i bramka z rzutu karnego).

Widzew Łódź: Adam Rawański (90 minut z Motorem Lubawa).