Aktualności » Raport z wypożyczeń: bramka Łukowskiego
17-04-2017r.

Mikołaj Lebedyński (po prawej) / fot. gkskatowice.eu

Na boiskach w całej Polsce swoje mecze rozgrywali piłkarze wypożyczeni z Wisły Płock do innych klubów. Kolejną bramkę dla swojej drużyny zdobył Jakub Łukowski Jak spisała się reszta Nafciarzy?

Po dwóch zwycięstwach z rzędu w Nice 1. lidze znów punkty zgubił GKS Katowice. Zespół Mikołaja Lebedyńskiego przegrał u siebie 0:2 z Miedzią Legnica, a napastnik przebywał na boisku do 70. minuty. Lepiej spisali się piłkarze Stali Mielec, którzy rozgromili Stomil Olsztyn 4:0. Drugi raz w tym sezonie pełne spotkanie dla Stali rozegrał Przemysław Lech. Świetną formę podtrzymuje z kolei Jakub Łukowski. Trzeci raz z rzędu rozpoczął spotkanie w wyjściowej jedenastce Olimpii Grudziądz, a w sumie po raz czwarty w tym roku wpisał się na listę strzelców. Tuż przed zejściem z boiska, skrzydłowy popisał się w 75. minucie znakomitym strzałem z rzutu wolnego. Olimpia pokonała w tym meczu MKS Kluczbork 2:0. Grudziądzanie pozostają zatem w walce o awans do LOTTO Ekstraklasy.

Jakub Łukowski (po środku) / fot. olimpiagrudziadz.com; Kamil Zieliński

W III lidze po raz piąty z rzędu kompletu punktów nie zdobył Pelikan Łowicz. Drużyna Nafciarzy uległa Huraganowi Morąg 2:0. Od pierwszego do ostatniego gwizdka zagrał dla Pelikana Grzegorz Wawrzyński. Nietety Eryk Padzik nie pojawił się na boisku. W innym spotkaniu w niesamowitych okolicznościach Sokół Ostróda pokonał Ruch Wysokie Mazowieckie. Przegrywając 1:0 koledzy Damiana Szczepańskiego strzelili w doliczonym czasie gry dwie bramki. Nasz pomocnik nie miał w nich jednak udziału, bo Szczepan opuścił plac gry w 68. minucie. Swój mecz wygrał również ŁKS 1926 Łomża, który rozprawił się 2:0 z Motorem Lubawa. Michał Sadowski grał przez nieco ponad godzinę, a występ okrasił żółtą kartką.

Dawid Jabłoński (po prawej) / fot. mksswit.pl; Michał Kulesza

Trzy punkty na swoje konto zapisał również Świt Nowy Dwór Mazowiecki. Biało-zieloni pokonali 1:0 na wyjeździe Ursus Warszawa. Po pełnym spotkaniu rozegrali Dawid Jabłoński Krystian Pomorski, zaś Patryk Szczepański zszedł na niespełna pół godziny przed końcem spotkania. W hicie kolejki Widzew Łódź łatwo wypunktował rezerwy Legii Warszawa i przy blisko siedemnastu tysiącach ludzi wygrał z zespołem ze stolicy aż 3:0. Cały mecz rozegrał tradycyjnie Adam RadwańskiWidzewiacy pozostają zatem w wyścigu po awans do II ligi, gdyż do lidera tracą tylko osiem punktów.

Adam Radwański (po lewej) / fot. widzew.com; Kamila Matusiak

Nice 1. liga:

GKS Katowice: Mikołaj Lebedyński (70 minut z Miedzią Legnica).

Olimpia Grudziądz: Jakub Łukowski (76 minut i bramka z MKS-em Kluczbork).

Stal Mielec: Przemysław Lech (90 minut ze Stomilem Olsztyn).

III liga, grupa I:

ŁKS 1926 Łomża: Michał Sadowski (65 minut i żółta kartka z Motorem Lubawa).

Pelikan Łowicz: Eryk Padzik (nie zagrał z Huraganem Morąg), Grzegorz Wawrzyński (90 minut).

Sokół Ostróda: Damian Szczepański (68 minut z Ruchem Wysokie Mazowieckie).

Świt Nowy Dwór Mazowiecki: Dawid Jabłoński (90 minut z Ursusem Warszawa), Krystian Pomorski (90 minut), Patryk Szczepański (62 minuty).

Widzew Łódź: Adam Rawański (90 minut z Legią II Warszawa).