Aktualności » Maciej Bagrowski: W tym momencie wszystko zależy od nas
20-04-2017r.

Przed sobotnim spotkaniem Wisły Płock z Arką Gdynia rozmawialiśmy z rodowitym gdańszczaninem, trenerem przygotowania fizycznego drużyny z Łukasiewicza 34 Maciejem Bagrowskim.

 

 

Za nami ciężkie spotkanie z Lechem Poznań. Jak czują się nasi zawodnicy po sobotnim meczu?

 

Maciej Bagrowski: Skupiliśmy się już na meczu w Gdyni, który w tym momencie jest dla nas najważniejszy. To, co było już za nami. Wyciągnęliśmy wnioski z tej porażki. Graliśmy z silnym Lechem Poznań. Wiedzieliśmy jaki to będzie mecz. Spodziewaliśmy się lepszego rezultatu, ale niestety, stało się jak się stało. Jesteśmy na siebie źli, zdenerwowani, ale teraz patrzymy tylko na mecz z Arką Gdynia. W tym momencie wszystko zależy od nas. Wygrana da nam miejsce w górnej ósemce, a wtedy będziemy mieli szansę zrewanżować się Lechowi Poznań.

 

 

Przygotowania do meczu z Arką idą pełną parą.

 

Zgadza się. Generalnie przygotowania wyglądają tak jak zawsze, do każdego meczu. Nie chcieliśmy nic zmieniać. Pracujemy pod tym samym cyklem treningowym. Mobilizujemy się. Wiemy o co gramy w tym momencie. Wiemy jak ważny jest dla nas sobotni mecz oraz dla naszego spokoju podczas dalszej pracy.

 

 

Pochodzisz z Gdańska. Czy mecze z Arką Gdynia mają dla ciebie dodatkowy smaczek?

 

Mecz w Gdyni będzie wręcz z podwójnym smaczkiem! We mnie ta odwieczna rywalizacja z rywalem, jakim jest Arka budzi spore emocje. Najważniejsze, abyśmy tam wygrali. Na ich stadionie panuje dosyć specyficzna atmosfera. Kibice napędzają zespół do wielkiego zaangażowania i oddawania serca na własnym boisku. Statystyki również pokazują, że ich własne boisko jest olbrzymim sprzymierzeńcem. Również zmiana trenera ma spory wpływ. Trener Ojrzyński bazuje na cechach wolicjonalnych zawodników. Wymaga zaangażowania, walki. To wszystko może świadczyć jak ten mecz będzie wyglądał, że będzie to na pewno mecz walki. Przed nami bardzo ciężkie spotkanie. Ale my musimy po prostu wygrać, by być w górnej ósemce.

 

 

Jaki wynik typujesz?

 

Wynik jest nieważny. Ważne jest to, abyśmy zwyciężyli i byli w czołowej ósemce. Finałowa grupa da nam przede wszystkim olbrzymi komfort pracy i dalsze możliwości rozwoju klubu. A to jest w tym momencie najważniejsze.