Aktualności » Pomeczowy, ekstraklasowy przegląd prasy
17-05-2017r.

Płockie i ogólnopolskie media szeroko komentują wtorkowy mecz Wisły Płock z Arką Gdynia. Postawa zawodników z Łukasiewicza została wielokrotnie doceniona, nie zabrakło też pochwał. Trzeba przyznać, że jest to w pełni uzasadnione - drużyna dała radę! Zobaczcie zestawienie najciekawszych artykułów.

Portal Płock

Wisła spełnia marzenia swoich kibiców. Gdynia zdobyta

Fragment tekstu: Co to był za mecz w Gdyni. Wisła po bramce Arkadiusz Recy wygrała w starciu beniaminków 1:0 i praktycznie zapewniła sobie utrzymanie w ekstraklasie.

Jacek Kruszewski: Orlen chce dalej wspierać Wisłę i to na korzystniejszych warunkach. Rozmowy trwają

Fragment tekstu: Od kilku miesięcy pracujemy nad kadrą na nowy sezon. Mamy wyselekcjonowaną grupę zawodników, których chcemy pozyskać.

***

Weszło

Arka igra z ogniem – za taką grę nawet pucharowicza wyprasza się z ekstraklasy

Fragment tekstu: Po tym ciosie Wisła poczuła się jeszcze lepiej i gości z chętką na bramkę miała w swoich szeregach więcej. Niestety dla przyjezdnych, zawodziła skuteczność, głównie u naczelnego partacza świetnych okazji, czyli Kante. Dziś mógł na przykład znokautować Arkę strzałem na 2:0, ale zamiast tego… wolał znokautować samego Steinborsa.

***

Gazeta Wyborcza - Płock

Wisła Płock wygrała w Gdyni z Arką. Z ekstraklasą jej do twarzy

Fragment tekstu: W drugiej połowie po akcji zespołowej zgrywał piłkę głową do stojącego w polu karnym Arki Damiana Byrtka, który zdołał oddać strzał, ale prosto w bramkarza. Nafciarze byli o wiele lepszą drużyną od gospodarzy, grali spokojnie, stwarzali sobie sytuacje. I wygrali zasłużenie.

***

Sportowe Fakty

Lotto Ekstraklasa: Wisła Płock i Zagłębie Lubin pewne utrzymania

Fragment tekstu: Na trzy kolejki przed końcem sezonu Lotto Ekstraklasy znamy już dziesięć drużyn, które zagrają w elicie w kampanii 2017/2018. W środę do zespołów z grupy mistrzowskiej dołączyły Wisła Płock i Zagłębie Lubin.

***

Przegląd Sportowy

Nafciarze utrzymali się w ekstraklasie. Arka o Ligę Europy powalczy... z I Ligi?

Fragment tekstu: Interwencja z końcówki pierwszej połowy było ostatnim zagraniem Božoka w tym meczu. Szkoleniowiec Arki nie miał oporów ze zdjęciem skrzydłowego, który wyraźnie nie miał swojego dnia. Po kolejnym jego nieudanym zagraniu na trybunach pojawiły się niemrawe gwiazdy.

***

Dziennik Płocki

Wisła Płock utrzymała się w Lotto Ekstraklasie!

Fragment tekstu: Do zakończenia sezonu Wiśle zostały jednak jeszcze trzy spotkania. Dwa domowe z Zagłębiem Lubin i Śląskiem Wrocław oraz wyjazdowe z Piastem Gliwice. Drużyna Marcina Kaczmarka ma dużą szansę na zwycięstwo w grupie spadkowej i na pewno postara się, aby tak się stało.

Wisła po 16 latach zdobywa Gdynię!

Fragment tekstu: W trzecim w sezonie 2016/17 meczu Wisły Płock z Arką Gdynia po raz pierwszy nie było remisu. W 34. kolejce Lotto Ektraklasy lepsi okazali się Nafciarze, którzy w Trójmieście wygrali po 16 latach przerwy!

Krajobraz po 34. kolejce. Wisła i Zagłębie zostają w elicie, Ruch jedną nogą w I lidze

Fragment tekstu: 34. seria gier rozpoczęła się równocześnie w Gdyni i Lublinie. Oczy płockich kibiców skierowane były oczywiście na boisko Arki, gdzie grała Wisła Płock. Właśnie GRAŁA. Słowo klucz. Drużna Marcina Kaczmarka na te spotkanie wyszła pewna siebie i mocno zdeterminowana. Wręcz chciałoby oglądać się Nafciarzy nastawionych tak na każdym wyjeździe.