Aktualności » Młoda Wisła grała z Przasnyszem
17-05-2017r.


 
W kolejnym meczu 4. Ligi Młoda Wisła podejmowała w środę Miejski Klub Sportowy z Przasnysza. Jesienią piłkarze MKS sprawili naszej młodzieży sporo kłopotu, dziś było jeszcze gorzej.

Mecz przez większą jego część był widowiskiem na bardzo słabym poziomie. Na boisku było mnóstwo chaosu i niecelnych podań, a jak na lekarstwo sytuacji podbramkowych.

Pierwsi bliżsi zdobycia gola byli goście, ale Artur Gawęda w 15. minucie strzelił obok bramki w sytuacji sam na sam. Ospali i niedokładni wiślacy odpowiedzieli dopiero w końcówce pierwszej połowy. Najpierw ładnie zza pola karnego strzelał Krystian Popiela, ale Michał Michalak odbił piłkę, a po chwili uderzenie z 11. metrów Radosława Gałązki przeszło nad poprzeczką.

Druga odsłona to nieco lepsza gra gospodarzy, którzy próbowali zdobyć gola i udało im się znaleźć kilkakrotnie w polu karnym przasnyszan. Goście jednak groźnie kontrowali i po jednym z przejęć piłki w środku pola Damian Matusiak znalazł się sam przed Bartłomiejem Gradeckim i zdobył zwycięskiego, jak się okazało, gola.

Nafciarzom nie można odmówić ambicji, atakowali do ostatniego gwizdka
i już w 90. minucie mogli i powinni strzelić bramkę. Uderzenie Popieli wylądowało jednak na poprzeczce, a w ostatniej sekundzie strzał głową Piotra Stępniaka przeszedł tuż nad poprzeczką.

Na 6 kolejek przed końcem sezonu nasz drugi zespół z 59. oczkami na koncie jest na 4. miejscu w tabeli grupy północnej mazowieckiej 4. Ligi, ze stratą 18. już punktów do lidera z Grodziska Mazowieckiego

Młoda Wisła - MKS Przasnysz 0:1 (0:0)

0:1 Damian Matusiak 75.
Wisła: Bartłomiej Gradecki - Bartosz Wiśniewski, Piotr Stępniak, Arkadiusz Majchrzak, Bartłomiej Błachnio - Radosław Gałązka (46. Seweryn Truskolaski), Mateusz Tomaszewski (82. Sebastian Krajewski) - Bartłomiej Ziemak (46. Emil Szostak), Krystian Popiela, Kamil Nowicki (80. Piotr Majchrzak) - Filip Januszczak.
MKS: Michał Michalak - Robert Wróblewski (3. Mateusz Pepłowski), Damian Grędziński, Tomasz Pragacz, Sebastian Zakrzewski - Michał Pragacz, Kamil Rutkowski (70. Damian Matusiak) - Sebastian Lubiński (60. Łukasz Kosiorek), Jarosław Chełchowski, Maciej Smoliński - Artur Gawęda (85. Dariusz Przebierała).

Na kolejny mecz młodzi wiślacy wyjeżdżają w sobotę do Wyszkowa.