Aktualności » Przemysław Szymiński: Moim marzeniem było otrzymać powołanie
15-06-2017r.

Przygotowująca się do startu w Młodzieżowych Mistrzostwach Europy 2017 reprezentacja Polski do lat 21 zakończyła zgrupowanie w Arłamowie. Biało-Czerwoni w środę udali się do Lublina, gdzie w piątek 16 czerwca o godzinie 20:45 zmierzą się ze Słowakami. Jednym z przedstawicieli kadry Marcina Dorny jest obrońca Wisły Płock Przemysław Szymiński, z którym porozmawialiśmy chwilę przed rozpoczęciem turnieju.

 

Po ostatnim meczu sezonu ze Śląskiem Wrocław nie wszyscy mogli liczyć na wolne. Przemek Szymiński już 5 czerwca musiał stawić się na zgrupowaniu reprezentacji. Jednak jak sam mówi nie żałuje. - Moim marzeniem było otrzymać powołanie na Euro także kompletnie nie żałuję tego, że na wakacje nie było czasu. Mimo wszystko mam nadzieję, że po turnieju dostanę w klubie trochę wolnego i wtedy będę miał czas na odpoczynek - powiedział nasz obrońca.

 

Dziewięciodniowe zgrupowanie dobiegło końca. W środę Polacy ruszyli do Lublina, gdzie w piątek zagrają pierwsze turniejowe spotkanie. Jak wyglądały przygotowania? - Pierwsze dni zgrupowania były typowo podporządkowane regeneracji i zabawom, natomiast od tego tygodnia przygotowujemy się już tylko i wyłącznie pod inauguracyjny mecz ze Słowacją - tłumaczył Szymiński, który jednocześnie zapewnił, że poza treningami w Arłamowie piłkarze mieli co robić. - Zajęć było sporo, bo oprócz treningów, czekały nas spotkania z mediami, sesje zdjęciowe, szkolenia z sędziami czy przedstawicielami UEFA - wyliczał.

 

Poza tym trzeba było wybrać numery na koszulkach i zawodnik Wisły Płock zdecydował się na ostatni z dostępnych numer 23. - Ciężko mi powiedzieć dlaczego akurat 23. Chyba po prostu był najbliżej numeru 25, z którym na co dzień występuję w Wiśle - opowiadał obrońca Nafciarzy, który pod nieobecność Arkadiusza Recy musiał też zmienić współlokatora. Z kim dzielił pokój? - Od ostatniego zgrupowania pokój dzielę z kapitanem kadry - Tomkiem Kędziorą. Poznaliśmy się kilka lat temu na konsultacjach reprezentacji także nie było żadnego problemu z komunikacją - dodał.

 

Na rozpoczynającym się 16 czerwca Euro U-21 wystąpi dwanaście najlepszych drużyn na Starym Kontynencie w tej kategorii wiekowej. Wśród nich poza reprezentacją Polski są: Słowacja, Szwecja, Anglia, Portugalia, Serbia, Hiszpania, Macedonia, Niemcy, Czechy, Dania oraz Włochy. Kto zdaniem gracza Nafciarzy jest faworytem do wygrania imprezy? - W turnieju wystąpią najlepsi, dlatego wybór faworyta nie jest łatwy. Myślę jednak, że z pełną pokorą i szacunkiem do wszystkich rywali wybiorę gospodarza turnieju Polskę - zakończył 22-letni defensor.

 

My oczywiście również życzymy Przemkowi oraz jego kolegom triumfu na nadchodzącym turnieju i już dziś trzymamy za to kciuki!