Aktualności » Startują młodzieżowe Mistrzostwa Europy
16-06-2017r.

 

Już dziś o godzinie 18. meczem Szwecji z Anglią zainaugurowane zostaną młodzieżowe Mistrzostwa Europy 2017. Godzinę po zakończeniu tego spotkania, na Arenie Lublin pierwszy mecz rozegra reprezentacja Polski, która o 20:45 zmierzy się ze Słowacją.

 

2 czerwca ogłoszona została lista powołanych na czerwcowy turniej. W gronie 23 powołanych przez Marcina Dornę był jeden zawodnik na co dzień występujący w Wiśle Płock Przemysław Szymiński. Ostatecznie w składzie na Euro U-21 nie znalazł się drugi z Nafciarzy do końca walczący o wyjazd na tę imprezę Arkadiusz Reca.

 

Młodzi Polacy na zgrupowaniu reprezentacji do lat 21 musieli stawić się już 5 czerwca. Kadrowicze o wakacjach mogli więc zapomnieć, ale jak mówił nasz obrońca: - Moim marzeniem było otrzymać powołanie na Euro także kompletnie nie żałuję tego, że na wakacje nie było czasu. Mimo wszystko mam nadzieję, że po turnieju dostanę w klubie trochę wolnego i wtedy będę miał czas na odpoczynek.

 

Po dziewięciu dniach przygotowań w Arłamowie biało-czerwoni udali się do Lublina, gdzie rozegrają dwa grupowe mecze ze Słowacją oraz Szwecją. Ostatni mecz w grupie A przeciwko Anglii odbędzie się już w Kielcach. W ostatnim tygodniu przygotowań polscy zawodnicy skupili się jednak na najbliższym rywalu. - Pierwsze dni zgrupowania były typowo podporządkowane regeneracji i zabawom, natomiast od poniedziałku przygotowujemy się już tylko i wyłącznie pod inauguracyjny mecz ze Słowacją - tłumaczył nam wcześniej Szymiński.

 

Warto jednocześnie przypomnieć, że o rozpracowanie Słowaków zadba z kolei inny przedstawiciel Wisły Płock Sławomir Rafałowicz. Drugi trener płockiego klubu w sztabie młodzieżówki odpowiada za obserwację i analizę najbliższego przeciwnika Polaków.

 

Ważnym jest również fakt, że wszystkie mecze Polaków transmitowane będą w Polsacie oraz Polsacie Sport. Jeśli ktoś nie wybrał się do Lublina to nic straconego, ponieważ przed ekranem telewizorów bez problemu będzie można śledzić jak radzą sobie wybrańcy selekcjonera Dorny. My ze swojej strony oczywiście zachęcamy do kibicowania biało-czerwonym!