Aktualności » Czas wybrać jedenastkę 70-lecia! Na początek bramkarze!
5-10-2017r.

Rozpoczynamy plebiscyt, w którym nasi kibice wybiorą najlepszą jedenastkę Wisły na przestrzeni 70 lat istnienia klubu. By ten naprawdę trudny wybór nieco ułatwić, wyselekcjonowaliśmy grono zawodników, których do elitarnej drużyny nominowaliśmy. Staraliśmy się zachować maksymalny obiektywizm, ale mamy świadomość, że nasza lista mogłaby być znacznie szersza. Za ewentualne braki lub budzące wątpliwości nominacje winą obarczyć należy ułomność naszej pamięci i niedostatek źródeł dokumentujących historię naszego klubu. Uważamy jednak, że wśród kandydatów do jedenastki prawdziwych herosów znaleźli się znakomici piłkarze, którzy, nawet jeśli barwy Wisły przywdziewali niedługo, trwale zapisali się w dziejach klubu.

 

Kandydatów do jedenastki siedemdziesięciolecia prezentować będziemy formacjami. Na pierwszy ogień idą bramkarze, a z czasem przyjdzie również pora na obrońców, pomocników, napastników oraz trenerów. Po klubowej burzy mózgów zdecydowaliśmy się na ośmiu golkiperów. Niektórzy z nich grali przy Ł34 bardzo krótko. Inni, na przykład nigdy nie dostąpili zaszczytu gry w najwyższej klasie. Są tacy, którzy przeżywali awanse i spadki, czy dla odmiany pokonali drogę z trzeciego na najwyższy szczebel ligowej hierarchii. Niezależnie jednak od statystyk, nie ulega najmniejszej wątpliwości, że wszyscy bramkarski fach znali lub znają doskonale, klub zawdzięczał im wiele sukcesów, a kibice niepowtarzalne wzruszenia. 

 

Jesteśmy przekonani, że każdy w równym stopniu zasługuje na wybór do wyjątkowej jedenastki, ale zwycięzca plebiscytu może być tylko jeden, co zależy od Was. Czekamy na głosy i niebawem zaprezentujemy kolejną grupę nominowanych Nafciarzy.

 

BRAMKARZE:

1. Krzysztof Koszarski (zawodnikiem Wisły był w latach 1977-1982 i 1994-1996)

2. Dariusz Zieliński (1986-1987)

3. Grzegorz Pietrzak (1986-1987, 1993-1995)

4. Kazimierz Sidorczuk (1994-1995)

5. Artur Sejud (1996-2002)

6. Jarosław Krupski (1999-2002)

7. Jakub Wierzchowski (2003-2006)

8. Seweryn Kiełpin (2012-do chwili obecnej)

 

Głosowania będą odbywać się drogą e-mailową. Pierwsze z nich potrwa od 5 do 16 października. Teraz wystarczy więc, że na adres [email protected] wyślecie wiadomość ze swoimi typami, podając także swoje imię, nazwisko oraz numer PESEL. Każdy z Was może oddać jeden głos na jednego bramkarza, który powinien znaleźć się w jedenastce 70-lecia istnienia naszego klubu. Wzięcie udziału w zabawie równa się... uczestnictwu w losowaniu atrakcyjnych nagród! Do dzieła!