Aktualności » Raport z wypożyczeń: dwóch zagrało... w Płocku
9-10-2017r.

Fot. Mariusz Radowicz / widzew.com

Wypożyczeni do pierwszoligowej Pogoni Siedlce Dawid Kieplin oraz Dominik Kun w miniony piątek wrócili na Stadion im. Kazimierza Górskiego i ponownie wystąpili w spotkaniu rozgrywanym przy Łukasiewicza 34.

 

Obaj zawodnicy do Płocka wrócili szybciej niż myśleli, a związane było to z odwołaniem zaplanowanego na 7 października meczu Pogoni z Olimpią Grudziądz w ramach 12. kolejki I ligi. Korzystając więc z przymusowej przerwy siedlczanie zagrali drugi w 2017 roku sparing z Wisłą Płock. Tym razem zakończył się on bezbramkowym remisem. Kieplin na boisku przebywał 45 minut, a Kun nieco ponad kwadrans dłużej. W pierwszej połowie obaj odpowiedzialni byli za ataki siedlczan prawą stroną. Więcej o tym pojedynku przeczytacie tutaj.

 

W III lidze wystąpiło trzech z pięciu Nafciarzy, ale nie wszyscy cieszyli się ze zwycięstwa. ŁKS Łomża Michała Sadowskiego wygrał na wyjeździe z wyżej notowanym Sokołem Ostróda 2:1, ale nasz zawodnik w tym spotkaniu pojawił się na boisku dopiero w 69. minucie. Cały mecz w barwach Widzewa Łódź tradycyjnie rozegrał Adam Radwański, który miał udział przy wywalczeniu karnego, a co za tym idzie bramce na 2:0. Widzew pewnie pokonał u siebie przedostatniego Tura Bielska Podlaski 4:0. Również cztery gole strzelił Świt Nowy Dwór Mazowiecki Krystiana Pomorskiego (nie zagrał z powodu kontuzji) w starciu z Pelikanem Łowicz Grzegorza Wawrzyńskiego. 22-letni stoper łowiczan przebywał na murawie pełne 90. minut. Ostatni z Wiślaków pojawiający się na tym poziomie rozgrywkowym Patryk Szczepański nie zagrał w domowym meczu z liderem Świtem Skolwin (0:3).

 

Klasę niżej także występuje pięciu wypożyczonych graczy i szansę pokazania otrzymało trzech z nich. Lech Rypin Klaudiusza Kurka i Wojciecha Mazurowskiego uległ Chemikowi Bydgoszcz aż 1:5, a KS Kutno Eryka Padzika KS-owi Paradyż 0:1. Komplet punktów na swoich kontach zapisali z kolei Lider Włocławek Piotra Stępniaka za wygraną z Legią Chełmzą 2:1 oraz Mazur Gostynin Damiana Konwerskiego, po zwycięstwie nad Bugiem Wyszków 3:1.

 

I LIGA

Dawid Kieplin (Pogoń Siedlce) - 45. minut w sparingu z Wisłą Płock (0:0)

Dominik Kun (Pogoń Siedlce) - 61. minut w sparingu z Wisłą Płock (0:0)

 

III LIGA

Michał Sadowski (ŁKS Łomża) - 22. minuty w meczu z Sokołem Ostróda (2:1)

Patryk Szczepański (Kotwica Kołobrzeg) - nie zagrał w meczu ze Świtem Skolwin (0:3)

Grzegorz Wawrzyński (Pelikan Łowicz) - 90. minut w meczu ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki (1:4)

Krystian Pomorski (Świt Nowy Dwór Mazowiecki) - nie zagrał w meczu z Pelikanem Łowicz (4:1)

Adam Radwański (Widzew Łódź) - 90. minut w meczu z Turem Bielsk Podlaski (4:0)

 

IV LIGA

Klaudiusz Kurek (Lech Rypin) - 90. w meczu z Chemikiem Bydgoszcz (1:5)

Wojciech Mazurowski (Lech Rypin) - nie zagrał w meczu z Chemikiem Bydgoszcz (1:5)

Piotr Stępniak (Lider Włocławek) - 90. minut w meczu z Legią Chełmża (2:1)

Eryk Padzik (KS Kutno) - 90. minut w meczu z KS Paradyż (0:1)

Damian Konwerski (Mazur Gostynin) - nie zagrał w meczu z Bugiem Wyszków (3:1)