Aktualności » Damian Rasak: W żadnym wypadku nie możemy Wyspiarzy lekceważyć
10-11-2017r.

fot. Katarzyna Mielnik / 400mm.pl

Już dziś o godzinie 17:45 podopieczni trenera Czesława Michniewicza zmierzą się w czwartym meczu eliminacyjnym z reprezentacją Wysp Owczych. Wczoraj publikowaliśmy przedmeczową rozmowę z Konradem Michalakiem, teraz przyszedł czas na drugiego z Nafciarzy z kadry młodzieżowej - Damiana Rasaka.


Nasz pomocnik zapewnia, że do dzisiejszego meczu drużyna podchodzi pełna optymizmu i nastawiona na korzystny rezultat. O bagatelizowaniu przeciwnika nie będzie jednak mowy: - Przed meczem z Wyspami Owczymi jesteśmy dobrej myśli. Oczywiście każdy inny wynik, niż nasze zwycięstwo, będzie ogromną sensacją. Ale w żadnym wypadku nie możemy Wyspiarzy lekceważyć. Warto przypomnieć, że wygrali chociażby 3:1 z reprezentacją Gruzji. Ale tak jak już mówiłem, jesteśmy optymistycznie nastawieni - powiedział Rasak.

 

Zwycięstwo w Tórshavn umocniłoby naszą drużynę na drugiej lokacie. Przypomnijmy, że pierwsze miejsce w grupie gwarantuje na Młodzieżowe Mistrzostwa Europy 2019, które odbędą się we Włoszech. Ponadto cztery najlepsze zespoły z drugich miejsc zagrają o awans w meczach barażowych. - Mecz z Danią będzie dla nas bardzo ciężkim spotkaniem, jednak na Duńczykach będziemy koncentrować się dopiero po piątkowym spotkaniem z Wyspami Owczymi - dodaje na zakończenie Damian.

 

Dwa najbliższe spotkania reprezentacji Polski U-21:

Wyspy Owcze - Polska - Stadion: Tórsvøllur (Tórshavn), piątek 10 listopada, godz. 17:45;

Polska - Dania - Stadion GOSiR (Gdynia), wtorek 14 listopada, godz. 18:00.