Aktualności » El. MŚ: Asysta Kanté nie pomogła Gwinei
11-11-2017r.

José Kanté wrócił ostatnio po dłuższej przerwie do reprezentacji Gwinei i rozegrał pełne 90 minut przeciwko Demokratycznej Republice Konga. Jego drużyna przegrała niestety z gospodarzami meczu 1:3.

Niemniej warto odnotować fakt, że w 71. minucie spotkania napastnik Wisły Płock w obecności trzech przeciwnych obrońców popisał się świetnym otwierającym podaniem do Karamokoby Keity, który doprowadził wówczas remisu 1:1. Niestety Gwinea w doliczonym czasie gry straciła dwie bramki i ostatecznie uległa rywalom 1:3. Przed zaliczeniem asysty Kanté próbował jeszcze pokonać przeciwnego bramkarza uderzeniem nożycami, zaś pod koniec meczu został złapany na pozycji spalonej.

Reprezentacja Gwinei już przed tym pojedynkiem straciła szans na awans na przyszłoroczne Mistrzostwa Świata, które będą rozgrywane w Rosji. Ostatecznie eliminacje zakończyła na ostatnim miejscu w grupie zdorobkiem jednego zwycięstwa i pięciu porażek.

Demokratyczna Republika Konga - Gwinea 3:1 (0:0)

Ousmane Sidibé 61' (samobój), Jonathan Bolingi 90' (karny), Neeskens Kebano 90' - Karamokoba Keita 71'

Demokratyczna Republika Konta: 1. Ley Matampi - 2. Issama Mpeko, 12. Wilfred Moke, 5. Marcel Tisserand, 18. Glody Ngonda - 13. Firmin Mubele Ndombe (60', 11. Jeremy Bokila), 22. Chancel Mbemba, 20 Jacques Maghoma (69', 8. Lema Mabidi), 10. Neeskens Kebano - 9. Jonathan Bolingi, 6. Junior Kabananga (83', 7. Yeni N'Gbakoto).

Gwinea: 16. Moussa Traore - 18. Ousmane Sidibe, 19. Ibrahima Aminata Conde, 7. Guy-Michel Landel (68', 22. Karamokoba Keita), 4. Ibrahima Conte - 9. Abdoulaye Sadio Diallo, 3. Issiaga Sylla - 6. Ousmane Balde, 17. José Kanté, 12. Alkhaly Bangoura (79', 20. Joel-Keoulen Lamah) - 10. Francois Kamano.

Żółte kartki: Bokila - Baldé.