Aktualności » Raport z wypożyczeń: Świetna asysta Radwańskiego
13-11-2017r.

Adam Radwański zaliczył asystę przy otwierającym wynik trafieniu w meczu Lechii Tomaszów Mazowiecki z Widzewem Łódź, czyli dwóch czołowych drużyn III ligi w grupie I.

Spotkanie rozgrywane w Tomaszowie Mazowieckim ostatecznie zakończyło się wygraną łodzian 2:1. Radwańskifantastycznym podaniem za linię obrony popisał się w 11. minucie pojedynku na szczycie, a całą akcję sfinalizował skrzydłowy Mateusz Michalski. Wygrana zespołu Franciszka Smudy oraz remis Sokoła Aleksandrów Łódzki z Finishparkietem Drwęcą Nowe Miasto Lubawskie sprawiły, że na kolejkę przed końcem rundy jesiennej to Widzew został liderem stawki. Warto wspomnieć, że w drużynie Lechii, prowadzonej przez byłego zawodnika Wisły i Petrochemii Płock Bogdana Jóźwiaka, pełne 90. minut rozegrał inny ex-Nafciarz Paweł Magdoń.

Innym graczem, występującym na czwartym szczeblu rozgrywkowym, który w miniony weekend miał powody do radości jest Patryk Szczepański. Jego Kotwica Kołobrzeg odniosła bowiem piąte z rzędu ligowe zwycięstwo - nad KKS 1925 Kalisz (1:0) - i już jest tuż za podium w swojej grupie III ligi. Trzy punkty zgarnął jeszcze Świt Nowy Dwór Mazowiecki, który pokonał 2:1 Victorią Sulejówek. Udziału nie miał w tym jednak Krystian Pomorski, który wciąż czeka na powrót do gry po kontuzji. Gorycz porażki musieli za to przełkąć pozostali trzecioligowcy Michał Sadowski z ŁKS-u 1926 Łomża i Grzegorz Wawrzyński z Pelikana Łowicz, których ekipy nie poradziły sobie odpowiednio z MKS-em Ełk oraz Olimpią Zambrów.

Z wyników w ostatniej serii gier na pewno nie jest również zadowolona większość zawodników grających na co dzień o klasę niżej. Lech Rypin Klaudiusza Kurka i Wojciecha Mazurowskiego uległ Pogoni Mogilno aż 1:5, Lider Włocławek Piotra Stępniaka przegrał 2:4 z Wisłą Nowe, a KS Kutno Eryka Padzika okazało się słabsze od Unii Skierniewice (0:1). Obronną ręką z rywalizacji na piątym froncie wyszedł jedynie Dawid Kieplin i Pogoń II Siedlce, która na zakończenie jesiennego grania w grupie północnej mazowieckiej IV ligi gładko rozprawiła się z Bugiem Wyszków (3:0), dzięki czemu przeskoczyła w tabeli... Wisłę II Płock.

I LIGA

Dawid Kieplin (Pogoń Siedlce) - nie zagrał w meczu z Rakowem Częstochowa (0:3)/90. minut w meczu Pogoni II Siedlce z Bugiem Wyszków (3:0)

Dominik Kun (Pogoń Siedlce) - nie zagrał w meczu z Rakowem Częstochowa (0:3)

III LIGA

Michał Sadowski (ŁKS 1926 Łomża) - 33. minuty w meczu z MKS-em Ełk (0:1)

Patryk Szczepański (Kotwica Kołobrzeg) - 87. minut w meczu z KKS 1925 Kalisz (1:0)

Grzegorz Wawrzyński (Pelikan Łowicz) - 90. minut w meczu z Olimpią Zambrów (2:4)

Krystian Pomorski (Świt Nowy Dwór Mazowiecki) - nie zagrał w meczu z Victorią Sulejówek (2:1)

Adam Radwański (Widzew Łódź) - 90. minut w meczu z Lechią Tomaszów Mazowiecki (2:1)