Logotyp Wisła Płocka S.A.
Oficjalna strona internetowa
WISŁY PŁOCK S.A.


Dawid Kocyła w Wiśle Płock!

 

Dawid Kocyła z GKS-u Bełchatów został nowym zawodnikiem Wisły Płock. Młody napastnik do naszego klubu przeniósł się na zasadzie transferu gotówkowego i podpisał trzyletni kontrakt, obowiązujący do 31 grudnia 2022 roku.

Urodzony 23 lipca 2002 roku wychowanek klubu z Bełchatowa zdecydował się podążyć drogą Damiana Michalskiego. Nasz podstawowy młodzieżowiec latem trafił do Wisły właśnie z GKS-u i regularnie występuje na lewej obronie w ekipie Nafciarzy.

W trwającym sezonie 2019/2020 17-latek zagrał w 15 meczach Fortuna 1. Ligi, a na boiskach spędził łącznie 801 minut. W tym czasie zdobył trzy bramki w spotkaniach z Radomiakiem Radom (3:0), Miedzią Legnica (1:1) i Puszczą Niepołomice (4:1). Debiutanckie trafienie na zapleczu ekstraklasy zanotował mając 17 lat i 18 dni, dzięki czemu został najmłodszym strzelcem gola w obecnych rozgrywkach I ligi.

Nasz najnowszy nabytek na swoim koncie ma również trzy występy w reprezentacji Polski do lat 19. W koszulce z orłem na piersi rywalizował z rówieśnikami z Armenii, Anglii oraz Albanii.

Dawid, witamy na pokładzie i życzymy powodzenia!

 

ZOBACZ TAKŻE:


Właściciel

Sponsor strategiczny

Sponsorzy główni