Logotyp Wisła Płocka S.A.
Oficjalna strona internetowa
WISŁY PŁOCK S.A.


Drugi zespół wznowił treningi

 

W poniedziałek 20 stycznia o godzinie 16:00 pierwszy trening w nowym roku odbyli zawodnicy drugiego zespołu Wisły Płock, którzy tym samym na bocznym boisku ze sztuczną nawierzchnią Stadionu im. Kazimierza Górskiego rozpoczęli przygotowania do rundy rewanżowej sezonu 2019/2020.

Po rundzie jesiennej obecnych rozgrywek Wisła II Płock z dorobkiem 19 punktów zajmuje 9. miejsce w tabeli grupy północnej mazowieckiej IV ligi. Jak trener ocenił postawę swoich podopiecznych?  - Nie jestem zadowolony z naszej zdobyczy punktowej, bo nie mogę być zadowolony. Nasz dorobek powinien być zdecydowanie większy, bo pod względem jakości i organizacji gry widziałem nas nawet w czołowej “5” czy “3” drużyn ligi. Nasza postawa była dużo lepsza niż wynik, ale niestety nie potrafiliśmy tego przełożyć na odpowiednio wysoką lokatę w tabeli - mówił swego czasu Adam Majewski.

W pierwszych tegorocznych zajęciach "dwójki" udział wzięło 23 zawodników, wśród których brakowało: Aleksandra Pawlaka (przebywa na zgrupowaniu z drużyną Radosława Sobolewskiego, Adriana Szczutowskiego (możliwe wypożyczenie do jednego z klubów II ligi), Patryka Leszczyńskiego (powoli kończy rehabilitację) oraz Miłosza Janczaka, Kamila Krupińskiego i Bartosza Zielińskiego, którzy szukają nowych klubów. Na treningu obecni byli za to: Jarosław Fojut, Patryk Stępiński i Oskar Zawada, którzy nie znaleźli się w kadrze Nafciarzy na obóz w Turcji, Patryk Szczepański, a z nowych twarzy trzeba wymienić jeszcze posiłki z drużyn juniorskich: Kacpra i Szymona Kiewela, Pawła Błaszaka, Huberta Matusiaka oraz Sebastiana Szczytniewskiego. Indywidualnie trenował dochodzący do siebie po kontuzji Krzysztof Hondzyński.

- Przygotowania rozpoczynamy na swoich obiektach. W przerwie między zajęciami zawodnicy otrzymali rozpiski indywidualne, z którymi pracowali miesiąc kształtując wytrzymałość na treningach biegowych oraz ciężką pracą na siłowni. Od teraz treningi będą odbywać się popołudniami na naszym sztucznym boisku ze względu na to, że nasi młodzi zawodnicy jeszcze się uczą. Ich duża cześć w tym roku pisze maturę i nie możemy zapominać o tym, że na danym etapie nauka jest bardzo ważna. Przed nami pierwszy tydzień treningów wprowadzający do ciężkiego okresu przygotowawczego, w którym znaczą część czasu przeznaczymy na przygotowanie motoryczne - powiedział asystent trenera Majewskiego Dariusz Fabianowicz.

Przy Łukasiewicza 34 rezerwy spędzą aż trzy tygodnie, po których wyruszą na tygodniowy obóz do Suchej Beskidzkiej. - W okresie przygotowawczym kluczowy będzie nasz wyjazd na obóz w czasie ferii zimowych do Suchej Beskidzkiej, gdzie treningi będą się odbywać do czterech razy dziennie - oprócz dwóch właściwych również tzw. rozruch i treningi na siłowni oraz odnowa biologiczna. Tam też rozegramy jedną grę kontrolną (termin i przeciwnika w trakcie ustalania). Po powrocie, w drugiej części ferii będziemy trenować do dwóch razy dziennie. Po tym ciężkim okresie przyjdzie czas na lżejsze treningi, bardziej przypominające te w okresie startowym - dodał Fabianowicz.

W sumie młodzi Nafciarze w czasie przygotowań rozegrają 6 meczów sparingowych, w których już na pewno zmierzą się w Płocku z Borutą Zgierz, Świtem Staroźreby, Deltą Słupno i KS-em Kutno, a w Sierpcu dodatkowo z miejscowym Kasztelanem. Rywal w Suchej Beskidzkiej jest w trakcie ustaleń. Pewnym jest z kolei, że ligowe zmagania niebiesko-biało-niebiescy wznowią 15 marca, gdy u siebie przyjdzie im rywalizować z MKS-em Przasnysz. Sezon 2019/2020 zakończą natomiast trzy miesiące później - w weekend 13-14 czerwca, wyjazdowym spotkaniem z Makowianką Maków Mazowiecki.

 

PLAN PRZYGOTOWAŃ II ZESPOŁU WISŁY PŁOCK - ZIMA 2020

1 lutego godz. 16:00 - sparing z Borutą Zgierz (Płock)

9 lutego godz. 17:00 - sparing ze Świtem Staroźreby (Płock)

10-16 lutego - obóz przygotowawczy w Suchej Beskidzkiej

19 lutego - sparing z Deltą Słupno (Płock)

29 lutego godz. 11:00 - sparing z KS Kutno (Płock)

7 lub 8 marca - sparing z Kasztelanem Sierpc (Sierpc)

ZOBACZ TAKŻE:


Właściciel

Sponsor strategiczny

Sponsorzy główni