Logotyp Wisła Płocka S.A.
Oficjalna strona internetowa
WISŁY PŁOCK S.A.


Furman, Ambrosiewicz, Milašius - kiedy mają szansę zagrać w reprezentacjach?

 

Trzej pomocnicy Wisły Płock: Dominik Furman, Maciej Ambrosiewicz i Titas Milašius to nasi przedstawiciele powołani odpowiednio do reprezentacji Polski oraz kadry młodzieżowych naszego kraju i Litwy na październikowe zgrupowania oraz kolejne mecze eliminacyjne drużyn narodowych.

Sześć dni i pięć spotkań - tak wygląda rozkład jazdy naszych reprezentantów w październiku. Wracający do kadry po ponad sześciu latach Furman będzie miał szansę zagrać w eliminacjach do Mistrzostw Europy 2020, a pozostała dwójka w kwalifikacjach do zaplanowanych na 2021 rok rozgrywkach UEFA EURO U-21 na Węgrzech i w Słowenii. 

Jako pierwszy okazję, aby w młodzieżówce zanotować swój 10. występ będzie miał Titas Milašius. 18-letni Litwin wraz z kolegami postara się zdobyć kolejne punkty w grupie 4. Po inauguracyjnej wygranej z San Marino kadra Donatasa Vencevičiusa przegrała z Czechami i Grecją, a tym razem zmierzy się w Edynburgu ze Szkotami. W listopadzie zaś czeka ich batalia z uzupełniającą stawkę Chorwacją u siebie. 

Tego samego dnia - w czwartek 10 października - o godzinie 20:45 kolejne spotkanie w eliminacjach do Mistrzostw Europy rozegra reprezentacja Polski. Wybrańcy Jerzego Brzęczka, wśród których po przerwie znalazł się kapitan Nafciarzy Dominik Furman, wspominanego dnia zmierzą się z Łotwą w Rydze, a następnie w niedzielę 13 października o 20:45 w Warszawie także z Macedonią Północną. Dla liderujących grupie G biało-czerwonych dwa najbliższe starcia są niezwykle istotne ze względu na walkę o awans na Euro 2020.

W piątek 11 października o 16:00 i cztery dni później o 18:00 dwie ważne potyczki w eliminacyjnej grupie 5 zanotuje reprezentacja Polski do lat 21. Po udanym rozpoczęciu zmagań przed miesiącem i pokonaniu Łotwy oraz Estonii w najbliższym czasie kadrę Czesława Michniewicza czekają trudniejsze zadania. Rosja i Serbia to następni przeciwnicy Polaków. Jak poradzi sobie Maciej Ambrosiewicz i spółka? Dowiemy się już niebawem!

Nie można przy tym zapomnieć, że powołanie od trenera Bartłomieja Zalewskiego na zgrupowanie zawodników urodzonych w 2006 roku (16-19 października w Boguchwale) oraz na międzynarodowy mecz towarzyski kadry U-14 (19 października o godz. 12:00 z Ukrainą) otrzymał zawodnik Stowarzyszenia Sportu Młodzieżowego Wisła Płock - Oskar Tomczyk.

 

*****

 

PAŹDZIERNIKOWY ROZKŁAD JAZDY REPREZENTANTÓW

CZWARTEK - 10 PAŹDZIERNIKA

- U-21 - Szkocja - Litwa (Edynburg), godz. 18:15

- A - Łotwa - Polska (Ryga), godz. 20:45

PIĄTEK - 11 PAŹDZIERNIKA

- U-21 - Rosja - Polska (Jekaterynburg), godz. 16:00

NIEDZIELA - 13 PAŹDZIERNIKA

- A - Polska - Macedonia Północna (Warszawa), godz. 20:45

WTOREK, 15 PAŹDZIERNIKA

- U-21 - Polska - Serbia (Łódź), godz. 18:00

SOBOTA, 19 PAŹDZIERNIKA

- U-14 - Polska - Ukraina (Boguchwała), godz. 12:00

 

 

 

FOT. PIOTR KUCZA/ 400mm.pl

ZOBACZ TAKŻE:


Właściciel

Sponsor strategiczny

Sponsorzy główni