Logotyp Wisła Płocka S.A.
Oficjalna strona internetowa
WISŁY PŁOCK S.A.

IV liga. Szóste domowe zwycięstwo!

W 10. kolejce IV ligi mazowieckiej Wisła II Płock wygrała z Sokołem Serock 3:0 (1:0). Pierwszą bramkę na początku meczu zdobył Gleb Kuchko, a po przerwie dwa trafienia dołożył najlepszy strzelec ligi Adrian Szczutowski.

Sobotnie spotkanie nie mogło zacząć się dla Nafciarzy lepiej. Już w 9. minucie, po dośrodkowaniu z prawego skrzydła Artura Szymańskiego i strzale Adriana Szczutowskiego piłkę do siatki Sokoła z najbliższej odległości wepchnął Gleb Kuchko. Niewiele później Szczutowski zmarnował dobrą okazję, po podaniu zza plecy obrońców od Leszczyńskiego. Patryk z kolei mógł dokładniej przymierzyć w 30. minucie, gdy jego wolej okazał się bardzo niecelny, podobnie jak główka Adriana chwilę potem. Na drugiego gola w wykonaniu drużyny trenera Nadolskiego musieliśmy więc czekać do drugiej połowy meczu i 63. minuty. O zdobyciu bramki ponownie zadecydowała akcja prawą stroną boiska, tym razem w wykonaniu duetu Bartosz Zynek - Dawid Krzyżański. Ten drugi zagrał futbolówkę wzdłuż pola karnego, gdzie dopadł do niej Jakub Witek. Tor lotu piłki po uderzeniu środkowego pomocnika zmienił jednak Szczutowski, czym podwyższył nasze prowadzenie. W 79. minucie Adrian mógł na swoim koncie zapisać kolejne trafienie, lecz bramkarz z Serocka obronił wykonywany przez niego rzut karny, podyktowany po faulu na Krzyżańskim. Niewiele wcześniej golkiper gości popisał się dobrą interwencją, gdy sparował na poprzeczkę strzał Grzegorza Wawrzyńskiego po rzucie rożnym. W 83. minucie Szczutowski dopiął jednak swego, gdy po olbrzymim błędzie obrońcy, uderzeniem z woleja ustalił wynik na 3:0. Już w doliczonym czasie gry

Kolejne spotkanie Wisła II Płock rozegra już w środę 4 października godz. 16:00, gdy w finale Okręgowego Pucharu Polski zmierzy się z Deltą Słupno. W weekend natomiast młodym Nafciarzom przyjdzie zagrać z Józefovią na wyjeździe (07.10. godz. 14:00).

Wisła Płock - Sokół Serock 3:0 (1:0)

1:0 - Gleb Kuchko 9'

2:0 - Adrian Szczutowski 63'

3:0 - Adrian Szczutowski 83'

Wisła (skład wyjściowy): 1. Piotr Zieliński - 2. Grzegorz Wawrzyński (C), 6. Artur Szymański, 11. Gleb Kuchko, 14. Marcin Więckowski, 22. Bartosz Zynek, 25. Jakub Witek, 28. Adrian Szczutowski, 32. Dawid Krzyżański, 33. Szymon Leśniewski, 77. Patryk Leszczyński.

Ławka: 12. Filip Kraska, 3. Miłosz Korpowski, 5. Marcel Wramba, 7. Dawid Zięba, 16. Łukasz Mościcki, 17. Kacper Błaszkiewicz, 21. Marcin Słojkowski, 74. Bartosz Borowski, 99. Marko Podoliak.