Logotyp Wisła Płocka S.A.
Oficjalna strona internetowa
WISŁY PŁOCK S.A.

IV liga: Trzecie zwycięstwo z rzędu

W trzeciej kolejce IV ligi mazowieckiej Wisła II Płock zwyciężyła z Drogowcem Jedlińsk 4:0. Bramki dla Nafciarzy zdobyli Gleb Kuchko, Jakub Maślak, Grzegorz Wawrzyński i Dawid Zięba.

Podopieczni trenera Łukasza Nadolskiego rozpoczęli to spotkanie najlepiej, jak tylko mogli. Już w drugiej minucie po podaniu Jakuba Maślaka piłkę w polu karnym dostał Gleb Kuchko. Młody skrzydłowy przyjęciem ustawił sobie piłkę do strzału i otworzył wynik. Po tym trafienie tempo gry z obu stron nie było najszybsze, na co wpływ niewątpliwie miały dziś trudne warunki do gry.

Po niespełna pół godziny gry słupek bramki Drogowca Jedlińsk obił Gleb Kuchko, a chwilę potem mieliśmy już 2:0. Świetnie do przodu podłączył się Grzegorz Wawrzyński, a całość do pustej bramki zakończył Jakub Maślak. Pod koniec pierwszej połowy dwie szanse miał jeszcze wspomniany Białorusin, a Bartosz Zynek z ostrego kąta trafił w boczną siatkę.

Druga połowa zdecydowanie toczyła się pod dyktando Nafciarzy. Po niespełna godzinie gry prowadzenie podwyższył zresztą Grzegorz Wawrzyński, który do asysty dołożył bramkę. Następnie szczęścia szukał Bartosz Borowski, a goście odpowiedzieli niecelnym strzałem Patryka Szubińskiego. W dalszej części gry Nafciarze spokojnie toczyli swoją grę, aż zaliczyli jeszcze czwarte trafienie. Autorem okazał się Dawid Zięba, który zszedł do środka i oddał dobre, płaskie uderzenie. Na sam koniec bliski gola był jeszcze Kacper Błaszkiewicz, lecz piłka po jego główce trafiła tylko w słupek.

Naszym kolejnym przeciwnikiem będzie Marcovia Marki. Początek domowego pojedynku w niedzielę 27 sierpnia o godzinie 17:00.

Wisła II Płock - Drogowiec Jedlińsk 4:0 (2:0)

1:0 - Gleb Kuchko 2'

2:0 - Jakub Maślak 35'

3:0 - Grzegorz Wawrzyński 59'

4:0 - Dawid Zięba 86'

Wisła II: 1. Piotr Zieliński, 2. Grzegorz Wawrzyński (C), 8. Szymon Leśniewski, 10. Jakub Maślak (66, 89. Bartosz Borowski), 11. Gleb Kuchko (73, 16. Dawid Zięba), 14. Marcin Więckowski (80, 5. Marcel Wramba), 20. Jakub Miarka, 21. Jakub Wiśniewski (66, 7. Łukasz Mościcki), 22. Bartosz Zynek (73, 17. Kacper Błaszkiewicz), 32. Dawid Krzyżański (66, 99. Marko Podoliak), 77. Patryk Leszczyński (73, 28. Artur Szymański).

Drogowiec: 1. Samb Pape Amadou, 6. Dominik Woźniak (66, 5. Krystian Sułecki), 9. Michał Kucharczyk (66, 7. Mateusz Kołodziejczyk), 10. Karol Rogoliński (85, 2. Aleksander Bielawski), 11. Adrian Kobza, 13. Filip Wojciechowski (46, 8. Patryk Szubiński), 14. Piotr Dobosz, 15. Mykola Kharchuk, 16. Filip Lech, 17. Bartosz Zając (80, 20. Krystian Wieczorek), 18. Kacper Nowakowski, 19. Michał Wasilewski (85, 3. Kacper Wojciechowski).

Żółte kartki: Maślak - Nowakowski, Zając.