Logotyp Wisła Płocka S.A.
Oficjalna strona internetowa
WISŁY PŁOCK S.A.

IV liga. Wicelider pokonany!

W meczu na szczycie IV ligi mazowieckiej Wisła II Płock pokonała Ząbkovię Ząbki 1:0 (0:0). Decydująca bramkę dla Nafciarzy w 53. minucie zdobył Mateusz Lewandowski z rzutu karnego.

Sobotnie spotkanie od początku było wyrównane. Nafciarze do pojedynku z wiceliderem tabeli przystąpili wzmocnieni kilkoma zawodnikami z szerokiej kadry pierwszej drużyny, którzy w dużej mierze byli odpowiedzialni za ofensywne poczynania drużyny trenera Nadolskiego. Już w 3. minucie sytuacyjny strzał oddał Emile Thiakane, a w pierwszym kwadransie groźnie główkował jeszcze Karol Pierzchalski, czym sprawdził czujność Oskara Lodzińskiego. W 17. minucie na płaskie uderzenie zza pola karnego zdecydował się Mateusz Lewandowski, lecz Filip Adamczyk z problemami odbił piłkę w bok. Następnie mieliśmy dwie niecelne techniczne próby Gleba Kuchko i Bartosza Lelito oraz nieudane główki Lewandowskiego i Piotra Augustyniaka, po dośrodkowaniach ze stałych fragmentów gry. Tuż przed przerwą groźnie na nasza bramkę uderzał najmłodszy na placu gry Paweł Czułowski, ale na szczęście nie znalazł drogi do siatki

Drugą odsłonę goście również rozpoczęli nieco lepiej od nas. Efektem ich starań był niecelny strzał Lelito z linii pola karnego, po akcji wprowadzonego po przerwie Dominika Buli. W 52. minucie Lewandowski zbyt lekko kopnął piłkę by pokonać Adamczyka, ale bardzo szybko Mateusz zrehabilitował się za poprzednią, niewykorzystaną okazję. Chwilę później po faulu w "szesnastce" na Dawidzie Krzyżańskim nasz napastnik pewnie wykorzystał rzut karny, dzięki czemu wyprowadził Wisłę na prowadzenie! W 70. minucie 24-letni napastnik miał kolejną szansę na zdobycie gola, lecz tym razem górą był bramkarz Ząbkovii. Dziesięć minut później z dobrej strony pokazał się natomiast Lodziński, który zatrzymał najlepszego strzelca ligi Mateusza Augustyniaka. W końcówce swoje sytuacje mieli jeszcze aktywny tego dnia Krzyżański oraz rezerwowy Dawid Zięba, ale w obu przypadkach zabrakło im precyzji.

Kolejne spotkanie Wisła II Płock rozegra w sobotę 23 marca o godzinie 14:00 z drużyną Drogowiec Jedlińsk na wyjeździe.

Wisła II Płock - Ząbkovia Ząbki 1:0 (0:0)

1:0 - Mateusz Lewandowski 53' (rzut karny)

Wisła: 1. Oskar Lodziński - 2. Grzegorz Wawrzyński (C), 8. Szymon Leśniewski (81, 24. Jakub Witek), 11. Gleb Kuchko (81, 15. Dawid Zięba), 14. Marcin Więckowski, 18. Łukasz Mościcki, 20. Jakub Miarka, 25. Emile Thiakane (71, 22. Bartosz Zynek), 27. Dawid Krzyżański, 28. Igor Drapiński, 37. Mateusz Lewandowski.

Ząbkovia: 12. Filip Adamczyk - 4. Jakub Przywózki, 9. Mateusz Augustyniak, 11. Karol Pierzchalski, 16. Bartosz Lelito (62, 18. Mateusz Gliński), 17. Maciej Kencel, 20. Stanislau Krayeuski (89, 14. Adrian Karasek), 21. Piotr Augutyniak (C), 24. Paweł Czułowski (46, 5. Dominik Bula), 26. Jakub Kodeniec (75, 25. Oskar Zaks), 27. Stanisław Muniak (46, 15. Konrad Paterek).

Żółte kartki: Thiakane, Kuchko, Leśniewski, Witek  - Paterek, Bula, Kencel.

Czerwona kartka: Kencel (88. minuta, za dwie żółte).

Sędzia: Jakub Mikołajewski.